Yerli Irklar Çalıştayı Karşıyaka’da Yapılıyor

2-3 Kasım tarihleri arasında Karşıyaka Belediyesi ile Yerli Irkları Koruma, Araştırma ve Tanıtma Derneği’nin birlikte düzenleyeceği Çalıştay’da, ülkemizin önde gelen akademisyen ve araştırmacıları bir araya gelecek. 3 Kasım’da Tay Park’ta, Çalıştay kapsamında yapılacak olan “Damızlık Yerli Irklar Köpek Yarışması”nda ise, Kangal olarak bildiğimiz, Karabaş ve Akbaş türlerinin en iyi seçilecek.

 

Bu yıl ilk kez Karşıyaka’da, 2-3 Kasım tarihlerinde yapılacak olan “Yerli Irklar Çalıştayı”nın ilk gününde, yerli ırk meraklıları, Karşıyaka Belediyesi’nin 1000 metre rakımlı Yamanlar Gençlik Eğitim ve Kamp Merkezi’nde buluşacak. Burada düzenlenecek panele, Ankara Üniversitesi veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Atasoy, Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cafer Tepeli, Adnan Menderes Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Sarıerler, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğretim üyesi Dr. Gürbüz Ertürk ile Yerli Irkları Koruma, Araştırma ve Tanıtma Derneği Başkanı Doğan Karatay konuşmacı olarak katılacak. Yamanlar Gençlik Merkezi’nde gün boyu devam edecek etkinlikte, Karabaş, Akbaş, Zaar köpek türleri ile Tülü Güreş Devesi üzerine çalışmalar ele alınacak. Etkinliği izlemek isteyenler için Karşıyaka belediye Binası önünden saat:09.00’da araç kaldırılacak.

 

3 Kasım’da Tay Park’ta yapılacak, “Damızlık Yerli Irklar Köpek Yarışması” ise, saat:10.00’da kayıtlar ile başlayacak. Ülkemizin dört bir yanından Karşıyaka’ya  gelecek olan yerli ırk türleri en iyi olmak için yarışacak.

 

Haber: Karşıyaka Belediyesi

Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir