Yeni Foça’da CHP Coşkusu

CHP Yeni Foça Örgütünün her yıl geleneksel olarak Yeni Foça’da düzenlediği yemek coşkulu geçti. Partililer geç saatlere kadar eğlendi.
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, CHP Foça İlçe Başkanı Günal Biçer, CHP Foça Belediye Meclis Üyeleri ile yaklaşık 450 kişilik partili katıldı.
CHP Foça İlçe Başkanı Günal Biçer’in açılış konuşmasından sonra kürsüye gelen Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ örgüte teşekkür etti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na da Teşekkür ederek “ kapatılan belde belediyelerinin getirdiği yükü hafifletti.” Dedi.
Gecede konuşma yapan Aziz Kocaoğlu ise Yeni Foça’nın uzun süredir devam eden arıtma soruna değinerek gelişmeler hakkında Yeni Foçalıları bilgilendirdi. Kocaoğlu, Yeni Foça’nın kanalizasyon ve arıtma sorununun bir itiraz nedeniyle geciktiğini, sorunun çözülmek üzere olduğunu ve arıtma tesisi için bu ay içinde ihaleye çıkacağını söyledi.

Dostluk ve dayanışma yemeğinde söz alan Kocaoğlu ve Balbay cumhurbaşkanlığı seçiminde oy oranı yüzde 85 olursa İhsanoğlu’nun kazanmasına kesin gözüyle bakıldığına vurgu yaptılar. Balbay: “10 Ağustos Pazar günü ne yapacağımızı biliyoruz. Ben kadınlarımıza hep beraber bir kahkaha atalım diyorum” sözleriyle alandan kahkahalar yükseldi.
AK Parti ve cemaat kavgasına da değinen Balbay “hedefimiz 2015 yılında CHP iktidarını kurmaktır. Bütün anketler bir yana. Oy oranı yüzde seksen beşi geçerse kazanıyoruz. İzmir bize yetmez. Tüm Türkiye’yi İzmir gibi yapmalıyız. Ortak paydayı oluşturmalıydık. Gelinen nokta budur. Sen yoksan bir eksiğiz sloganını bu seçim için şöyle değiştirmek istiyorum. Sevgili Kardeşim sen sandığa gitmezsen AKP bir fazla. Sandığa zahmet edip gitmeyen kardeşlerimiz bilsinler ki bir daha sandığa gidecek ortam bulamayacaklar. Böylesine ciddi bir tablo ile karşı karşıyayız.” dedi.
Gecede partililerin Mustafa Balbay ve Meclis Üyesi Serdar Tunçbay’a bir de sürprizi vardı. Siyasi liderler doğum günü pastasını birlikte üflerken birlik mesajları verdi.

Dostluk ve dayanışma yemeği buluşması gecenin ilerleyen saatlerine kadar türküler eşliğinde devam etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir