Uzundere’ye Çok Yakışacak

Yıl sonunda bitirilmesi planlanan kompleks içerisinde çok amaçlı salon, spor alanları, eğitim odaları, semt merkezi, dinlenme alanları ve yürüyüş yolları olacak.

Heyelan tehdidi nedeniyle boşaltılan Kadifekale’nin sakinlerini Uzundere’deki toplu konutlara yerleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de bu bölgeye spor ve sosyal tesis binaları kuruyor. Büyükşehir’in kente kazandırdığı 23. çok amaçlı salonun içinde olduğu kompleksin, bölgedeki sosyal yaşama hareket getirmesi hedefleniyor. Yaklaşık 16 bin metrekarelik alanda yaşama geçirilen kompleks 1 milyon 886 bin TL’ye mal edilecek. 13 bin 826 metrekarelik bölümü çevre düzenlemesi olan projenin Kasım ayı sonunda bitirilmesi planlanıyor.

Neler Var?
Bin 345 metrekarelik kapalı alana sahip çok amaçlı salon, “açılıp kapanabilen” tribünleri sayesinde sahne ve spor salonunu birlikte barındırıyor. 478 metrekare alanda ise semt merkezi ve eğitim odaları bulunacak. Komplekste ayrıca çocuk oyun alanları, açık hava spor alanları, dinlenme alanları ve yürüyüş yolları yer alıyor.

23. Çok Amaçlı Salon
Yapıldıkları bölgelerin sosyal yaşamına hareket getiren çok amaçlı salonlar, spor yapma olanağı sağladığı gibi düğün-nişan törenleri, tiyatro gösterileri ve diğer kültürel etkinlikler için de ideal mekanlar olarak tanımlanıyor. Çok amaçlı salonlar, bölge halkının hemen hemen tüm ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte inşa ediliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, bugüne kadar Gümüldür, Armutlu, Yukarıkızılca, Bağyurdu, Canlı, Çırpı, Helvacı, Emiralem, Koyundere, Seyrek, Bağarası, Görece, Ulukent, Ayrancılar, Yeni Foça, Çaybaşı, Yelki, Ulucak, Ören, Özdere, Asarlık ve Bayraklı Ekrem Akurgal Yaşam Parkı’nın ardından 23. çok amaçlı salonunu Uzundere’ye yapıyor. 24. salonun Aliağa’da yapılması için ise çalışmalar sürüyor.

 

Haber: İzmir Büyükşehir Belediyesi

Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir