Uşak Sportif Gençlik Spor 0 – Foça Belediyespor 0

Uşak Spor Gençlik Spor ve Foça Belediyespor Futbol Takımımız, birbirleriyle olduğu kadar; soğuk bir hava ve buna bağlı olarak zor bir zeminle de mücadele ettiler.

Foça Belediyespor Futbol takımımız, gol atamamasına karşın, yine hırslı ve mücadeleci bir oyun sergiledi; ancak, maçın ilk ve son bölümlerinde yakaladığı mutlak gol pozisyonlarını değerlendiremeyince, bir puanla yetinmek zorunda kaldı.

 

Maçtan Dakikalar:

İlk yarıya Foça başladı.

Dk.3- İlk tehlikeli atak Foça’dan geldi. Ceza sahası içinde, Kaptan Melih topla buluştu. Vuruşu defansa çarparak üstten dışarın giderken; Kaleci İlke, yaşanan karambolde sakatlandı ve oyuna devam edemedi. İlke’nin çıkması ve yedek Kaleci Mikail’in oyuna dâhil olması sırasında 5 dakikalık duraklama yaşandı.

Dk.10- Yasin Ayaklı, orta sahaya yakın bir yerden aldığı topla Foça defansını aşarak geldi. Vuruşunu, Kalecimiz Mahir uçarak dışarı çeldi.

Dk.12- Foça atağında, Oğuzhan soldan ortaladı. Emre’nin kafası üst direği sıyırarak dışarı gitti.

Dk.33- Uşak atağında, serbest vuruştan kale sahasına uzatılan topu Selim kafayla kaleye gönderdi. Kalecimiz Mahir bu topuda güzel bir kurtarışla dışarı gönderdi.

Dk.43- Kalecimiz Mahir, topa yükseldiği sırada Uğur’la çarpıştı. Bir süre sakatlık geçirdi. Tedavisinin ardından oyuna devam etti.

6 dakika uzayan maçın ilk yarısı, golsüz sona erdi.

İkinci yarıya Uşak başladı.

Dk.47- Uşak atağında, uzun pasla ceza sahası önünde topla buluşan ancak çalım yaparak geciken Burhan, defansımızın baskısıyla topu dışarı gönderdi.

Dk.51- Foça atağında, Emre kaptığı topla kale sahasına girdi. Vurmak yerine Sercan’a pas yapmayı tercih etti. Top, dışarı gitti.

Dk.68- Uşak atağında, gollük pozisyonu Kalecimiz Mahir zamanında çıkarak ve Yasin Ayaklı’nın ayaklarından topu alarak önledi.

Dk.71- Foça atağında, Kaleci Mikail kalesini terk etti. Ama topa müdahale edemedi. Hüseyin aldı düzeltti. Vuruşu golle sonuçlanmadı.

Dk.87- Hüseyin’den Emre’ye, Emre’den tekrar Hüseyin’e paslarla Foça yine gole yaklaştı. Hüseyin’in vuruşunu Kaleci Mikail yatarak bloke etti.

Dk.90- Hüseyin kaptığı topla Uşak defansının arasına daldı. İki oyuncuyu geçti. İzleyiciler, nihayet gol diye ayağa kalktı. Ancak, top direğin dibinden dışarı gitti.

İkinci yarı da 6 dakika uzadı. Ancak, ancak gol olmadı. Birer puanla haftayı kapatan ekipler, puan sıralamasındaki yerlerini korudu.

 

Foça Belediyespor Futbol Takımımız, 12. Haftayı BAY geçecek. Takımımız, sezonun ilk devresinin son maçını, deplasmanda; Balıkesir Belediyespor ile oynayacak. 22 Aralık 2013 Pazar günü oynanacak olan maç; AHP Belediyespor Tesisleri’nde, saat 13.30’da başlayacak.

 

Haber: Foça Belediyesi

Editör: Çağdaş Can


Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir