Üniversite Öğrencileri Karşıyaka’da Yaşamak İstiyor

Melike Eraslan – sahibinden.com verilerine göre, 23 Haziran – 23 Temmuz ve 23 Temmuz – 23 Ağustos 2013 tarihleri arasında İzmir’de kiralık ve satılık daire fiyatlarında en büyük artış Karşıyaka’da görüldü.

Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından sahibinden.com verileri, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarının açıklanmasının İzmir’deki emlak fiyatlarına olan etkisini ortaya koydu. sahibinden.com verilerine göre, 23 Haziran – 23 Temmuz ve 23 Temmuz – 23 Ağustos 2013 tarihleri arasında, İzmir’deki üniversitelerin çevresinde yer alan semtlerde kiralık ve satılık dairelerde fiyat artışı gözlendi.

 

İzmir’in Gözbebeği Karşıyaka’da Fiyatlar Artmaya Devam Ediyor

İzmir’deki üniversite semtlerinden Karşıyaka’da kiralık daire fiyatlarında yüzde 7’lik artış gözlenirken, bir diğer üniversite semti Bornova da yüzde 6’lık artış ile Karşıyaka’yı izledi. Balçova’da satılık daire fiyatlarında yüzde 9 oranında artış yaşanırken, onu yüzde 7 ile yine Bornova izledi. Hem satılık hem de kiralık daire fiyatlarında İzmir’in en pahalı ilçesi Karşıyaka oldu.

İzmir’in üniversite semtlerinden Buca’da kiralık daire fiyatlarında değişiklik gözlenmezken Konak ilçesinde satılık daire fiyatlarında yüzde 6 oranında bir artış gözlendi.

 

 Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir