Tursab Başkanı Ulusoy Foça’ya Yerleşecek

FOÇA Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’ın davetlisi olarak ilçeye gelen Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, en yakın zamanda bir ev alıp Foça’ya yerleşeceğini söyledi.

Başaran Ulusoy, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’ın davetlisi olarak kente geldi. Demirağ ile bir kafede kahvaltı yapan Ulusoy, yöresel lezzetlerin tadına baktı. Foça’nın gerçekten yaşanabilecek değerli bir kent olduğunu belirten Başaran Ulusoy, “Sevgili Foça Belediye Başkanımız Gökhan Demirağ ile neler yapabiliyoruz, onu tartışıyoruz. Doğa-tabiat varlıkları ve tarihi ile öne çıkan beldelerimizde, yüksek oranda yapılaşmaya izin verilmemeli. Foça, sağlıklı, huzurlu bir yaşam için gelinecek en önemli yerleşimlerden bir tanesi” dedi.

Başkan Demirağ’ın önerisiyle, uzun bir süredir Foça’ya yerleşmeyi ciddi anlamda düşündüğünü belirten Ulusoy, şunları söyledi:

“Üç senedir düşünüyordum, sonunda geldik. Bir ev alıp buraya yerleşeceğim. Emeklilik günlerimi Foça’da geçirmeyi planladım. Foça gezilecek, yaşanacak bir yer. Burası köy, burası kasaba, burası şehir medeniyetleri beldesi. Foça, kendine özgü yapısı, gelenekleri, görenekleri ile çok özel bir yerleşim yeri. TV’de yayınlanan, Foça’da çekimleri yapılan bir dizi var. Kaçırmadan seyrediyorum. Bir gazetenin ‘Foça günleri-Foça mutfağı’ konulu haber çalışması için yakın zamanda yeniden Foça’ya geleceğiz.”

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ise Başaran Ulusoy’un Foça’ya yerleşecek olmasından dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, “Sayın Başaran Ulusoy, çok değerli turizm duayenlerimizden. Foça’yı iyi tanıyor. Onu yeniden ilçemizde görmekten, ağırlamaktan dolayı mutluyuz. Foça’yı tercih etmesi, yerleşmeyi düşünmesi bizleri gelecek adına umutlandırıyor” dedi.

– İzmirgokhan

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir