Türkiye Doritos’un Yeni Cipsini Belirlerken Kazanan Ege Oldu

Engin Özköslü Gençlerin en çok sevdiği cips markası Doritos’un mükemmel cipsi aradığı, toplam 1 milyon TL değerinde ödüllü Kızlar mı Erkekler mi yarışması sona erdi. Mükemmel cipsin arandığı yarışmanın şekil ve lezzet belirleme etaplarının kazananları belli oldu: Kızlardan taptaze cacık lezzetinde, 4 yapraklı yonca şeklinde “Doritos Çıtıros”, erkeklerden ise mangalda pişmiş pirzola lezzetinde, bıyık şeklinde “Doritos Machos”. Üç etaptan oluşan ve toplamda 1 milyon TL değerinde ödül veren “Kızlar mı Erkekler mi” yarışmasının son aşaması olan oylama etabında, Tüm Türkiye’nin oylarıyla, erkeklerin yarattığı pirzola tadında ve bıyık şeklindeki Doritos Machos mükemmel cips seçilirken; büyük ödül 2013 model Porsche Cayman’ı ise yapılan çekiliş sonucunda Uşak’tan Meryem Kayahan kazandı.

Tüm Türkiye’nin şekil, lezzet önerileri ve oylarıyla katılım gösterdiği Doritos “Kızlar mı Erkekler mi” yarışması Mart ayından bu yana büyük bir çekişmeye sahne oldu. Yarışmanın ilk etabında yeni Doritos’un şekli için yarışan binlerce kişi arasından onursal başkanlığını Doritos Akademi Rektörü Huysuz Virjin’in yaptığı jürinin yaratıcılık, markaya uygunluk ve uygulanabilirlik kriterlerine göre belirlediği şekillerin yaratıcıları erkeklerde Ergün Deniz Güzel ve kızlarda Simge Arık 100’er bin TL’nin sahibi oldular. Ortaya çıkan Bıyık ve Dört Yapraklı Yonca şekillerinin ardından yine binlerce kişinin katılımıyla başlayan ikinci etapta cips severler bu kez yeni Doritos’un mükemmel lezzeti için yarıştı. Erkeklerden Ahmet Şakar ve kızlardan da Çağla Vatansever’in birinci olarak 150’şer bin TL’nin sahibi olduğu ikinci etap sonuncunda erkeklerde Bıyık şekilli, Pirzola tadında ve kızlarda da Dört Yapraklı Yonca şekilli, Taptaze Cacık tadındaki mükemmel Doritos’lar belirlenmiş oldu.

Yılın en lezzetli ve şekilli yarışması “Kızlar mı Erkekler mi”nin üçüncü ve son etabında ise tüm Türkiye, erkekler ve kızların belirlediği cipsler arasından Türkiye’nin cipsini seçmek için oylamaya katıldı. Doritos paketlerinden çıkan kupanlar ile beğendikleri cipse oy veren binlerce kişi arasından yapılan çekiliş sonucunda da yarışmanın büyük ödülü olan 2013 model Porsche Cayman’ı Uşak’tan yarışmaya katılan Meryem Kayahan kazandı.

Yapılan oylama sonucunda ise tüm Türkiye’nin oylarıyla belirlediği yeni Doritos ise erkeklerin şeklini ve tadını belirlediği Doritos Machos oldu. Çok yakında raflarda olacak Doritos Machos’un yanı sıra gençlerin en çok sevdiği cips markası Doritos kızların seçimini de unutmadı. Taptaze cacık tadında ve dört yapraklı yonca şekilli Doritos Çıtıros da Doritos Machos ile birlikte raflardaki yerini alacak.

 

“Kızlar mı Erkekler mi” yarışması hakkındaki tüm detaylı bilgiye www.doritosakademi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir