Şifa’nın 2015 Hedefi 1001 Yatağa Ulaşmak

Mevlüt Dağdeviren – Şifa Üniversitesi, yeni yatırımlarla Bornova Eğitim Araştırma Hastanesi’ni de içinde bulunduran kampüsünü büyütüyor. Burada yapılacak bir dizi yatırımın ilk adımı olarak 150 yatak kapasiteli hastane binasının temeli atıldı.

Törene; Şifa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Erdoğan, Şifa Sağlık Grup Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ateş, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarsılmaz, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. Hüseyin Yılmaz ile çok sayıda davetli katıldı.

Törenin ardından yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulunan Şifa Sağlık Grup Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ateş, yapılacak hastane binasının 2014 yılının Ekim ayında tamamlanarak hizmete gireceğini söyledi. Yeni hastanenin Şifa Üniversitesi Bornova Eğitim Araştırma Hastanesi ile entegre bir şekilde hizmet vereceğini anlatan Prof. Dr. Ateş, “Yeni hastane binamız; 11 katlı, 13 bin 640 metrekare kapalı alana sahip ve 150 yatak kapasiteli olacak. 40 civarında yoğun bakım yatağı ve 7 ameliyathanesi bulunacak. Yeni teknolojilerin kullanıldığı akıllı bir bina projelendirdik. Hemen hemen tüm ünitelerin entegre olduğu bir hastane olacak. Bornova’da hizmet veren mevcut hastanemiz 160 yatağa sahip, bu yatırımın tamamlanması ile Bornova’da 310 yatak kapasitesine ulaşacağız. Böylece İzmir’deki hastanelerimizin toplam yatak kapasitesi de 710’a çıkacak. Yatırımlarımız bunlarla sınırlı değil, Şifa Üniversitesi’nin yatırımları devam edecek. Öncelikle bu yeni yatırımımızı da içinde bulunduran Bornova’daki kampüsümüz, hastane binasının ardından yeni eğitim modüllerinin inşası ile büyümeye devam edecek” şeklinde konuştu.

Yatırım 45 Milyon Doları Bulacak

Bornova’da temeli atılan hastane binası ile devamında yapılacak eğitim bina ve yatırımlarının yaklaşık 45 milyon dolara mal olacağını belirten Prof. Dr. Ateş, “Hastane binası için yapacağımız yatırımın değeri toplam 25 milyon dolar. Ancak devamında yapılacak eğitim modülleri ile birlikte sadece Bornova’daki yatırım tutarımız 45 milyon doları bulacak. Burada yapılacak eğitim modülleri ile ilgili de proje çalışmalarımız devam ediyor. Proje yarışmalarımız var, henüz projeyi belirlemedik. Uygulanacak projeyi seçtikten sonra hızlı bir şekilde inşaat aşamasına geçilecek” diye konuştu.

Karşıyaka’ya 300 Yataklı Hastane

Törende başka bir yatırımın da müjdesini veren Prof. Dr. Ateş, Karşıyaka’ya büyük bir hastane yapılacağını söyledi. Karşıyaka’da yapılacak hastanenin 2015 yılında tamamlanacağını belirten Ateş, “İnşallah Karşıyaka’daki yatırımla birlikte Şifa Üniversitesi Hastaneleri’nin İzmir’deki yatak kapasitesi bini aşmış olacak. Zaten 2015 hedefimizi de 1001 yatak olarak belirledik” dedi.

 Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir