Pegasus, Bir Yılda 80.000’den Fazla Misafirini Dubai’ye Uçurdu

Yeni uçuş noktalarıyla büyümesini hız kesmeden sürdüren Pegasus Hava Yolları’nın, ilk uçuşu 18 Ekim 2012’de gerçekleşen Dubai hattı birinci yılını doldurdu. Pegasus Hava Yolları, Dubai hattı açıldığından bu yana geçen bir senede gerçekleştirdiği uçuşlarla 87.318 misafirini Dubai’ye uygun fiyatlarla ulaştırdı.

Farklı ülkelerden ve şehirlerden Pegasus misafirlerinin yoğun ilgisi bulunan Dubai’ye 2013 yılının başından beri misafirlerin %75’i bağlantılı seferlerle uçtu. Pegasus misafirleri, 2013 yılı içerisinde Dubai’ye Türkiye’den en çok Ankara, Antalya, Dalaman İzmir ve Trabzon illerinden bağlantılı olarak uçarken; yurt dışı hatlarından bağlantılar en çok Amsterdam, Kopenhag, Stansted, Stockholm ve Orly’den yapıldı.

Pegasus Hava Yolları Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk, Pegasus’un bir yıldır başarıyla gerçekleştirdiği Dubai uçuşları ile ilgili olarak: “Geçen sene dört frekans olarak başladığımız Dubai uçuşlarımızı, yaz sezonumuzda haftada beş frekansa çıkarttık. Pegasus olarak ilerleyen dönemlerde Dubai’ye her gün uçuş gerçekleştirmek arzusundayız. Uçmaya başladığımız günden bugüne, İstanbul ve Dubai arasında seyahat eden misafirlerin sayısının %11,8 artmasına katkıda bulunduk. Uyguladığımız düşük maliyetli havayolu modelimiz ve dinamik fiyatlama sistemimiz ile uçmaya başladığımız her noktaya değer yaratıyor, oradaki pazarların da gelişmesine katkıda bulunuyoruz. İlk uçuşumuzdan beri Dubai uçuşlarımızda bize eşlik eden misafirlerimize Pegasus Hava Yolları adına teşekkür ederim.” dedi.

 

Pegasus, Dubai’yi 46 Noktaya Bağlıyor

Pegasus Hava Yolları’nın Dubai uçuşları Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Pazar günleri olmak üzere haftanın beş günü İstanbul Sabiha Gökçen’den ve Dubai’den karşılıklı seferlerle gerçekleştiriliyor.

Pegasus misafirleri, Dubai’den Türkiye’de Adana, İzmir, Kayseri, Antalya, Bodrum, Diyarbakır, Ankara, Elazığ, Hatay, Konya, Trabzon, Van, Hopa olmak üzere 13 noktaya; yurt dışında ise Amsterdam, Atina, Bakü, Barselona, Basel, Belgrad, Berlin, Bologna, Brüksel, Donetsk, Dusseldorf, Kharkiv, Kıbrıs, Köln, Kopenhag, Lviv, Moskova, Roma, St. Etienne, Marsilya, Milan, Münih, Orly, Bükreş, Priştine, Saraybosna, Stockholm, Stansted, Stuttgart, Tiran, Üsküp, Viyana, Zürih olmak üzere 33 noktaya, toplamda 46 noktaya bağlantılı olarak uçuyor.

Pegasus misafirleri, sefer bilgilerine Pegasus Hava Yolları satış noktalarından ve  www.flypgs.com  internet adresinden ulaşabilirler.

 

Pegasus Hava Yolları

1990 yılında charter uçuşlarla havacılık sektörüne giriş yapan Pegasus, 2005 yılından bu yana Esas Holding A.Ş. şirketlerinden biridir. Pegasus, kısa ve orta menzilli hatlarda, noktadan noktaya uygun ücretle ulaşım imkânı sunan, Türkiye’nin lider düşük maliyetli havayoludur. Hava yolu ile yolculuğun herkesin hakkı olduğuna inanan Pegasus, uyguladığı “low cost” ( düşük maliyetli hava yolu) modeli ile misafirlerine uygun fiyatlı, zamanında kalkan ve genç uçaklarla seyahat etme imkanı sağlamaktadır. Yurt dışında 45, yurt içinde 31 noktaya tarifeli uçuşlar düzenleyen Pegasus, misafirlerini 30 ülkede toplam 76 noktaya ulaştırmaktadır. İstikrarlı büyümesini sürdüren Pegasus, 2011 yılında olduğu gibi 2012 yılında da Official Airline Guide (OAG) raporunda koltuk kapasiteleri baz alınarak yapılan sıralamaya göre Avrupa’nın en büyük 25 hava yolu arasında “Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Havayolu” olarak gösterilmiştir. Pegasus, 2012 yılında Airbus firmasıyla imzaladığı ve teslim tarihindeki tutarı yaklaşık 12 milyar USD olan, 25 adedi opsiyonlu 100 uçaklık filo siparişi ile sipariş verdiği tarih itibariyle  Türk Sivil Havacılık tarihinde bir seferde verilmiş en büyük siparişe imza atmıştır.

Haber: Merve Doğaner

Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir