Pegasus Aırlınes Pwa Wındsurf Dünya Kupası Yarışlarında Rüzgar Arası Eğlenceye Devam

Merve Doğaner – Dünya’nın en hızlı ve en iyi windsurfçülerinin katılımı ile Pegasus Hava Yolları ana sponsorluğunda bu yıl 7. kez gerçekleştirilen Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nın 4. gününde de kuvvetli rüzgar olmaması nedeniyle 1’i kadınlar 1’i erkekler olmak üzere iki yarış yapıldı, derecelendirme olmadı. Rüzgar hızını kestiği anda karaya çıkan sporcular keyifli aktivitelerin tadını çıkardı.

Dünya’nın en hızlı ve en iyi sörfçülerinin katılımıyla Pegasus Hava Yolları ana sponsorluğunda bu yıl 7. kez gerçekleşen Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nın 2.ve 3. gününde rüzgarın azizliğine uğrayan yarışlara bugün saat 13:00 de başlandı.

Bugün yapılan yarışlarda bayanlar 2. eleminasyon turunun yarı final ilk ayağında Lena Erdil 2. olarak adını kazananlar finaline yazdırdı. Bu yarışın 1.’si Fransa’dan Marion Mortefon oldu. Çağla Kubat, Fulya Ünlü ve Dilara Uralp isimlerini kaybedenler finaline yazdırdı.

Erkeklerde yarı final ilk ayağının 2. eleminasyon turunda ise Fransa’dan Pierre Mortefon 1., Hollanda’dan Casper Bouman 2., Fransa’dan Julien Quentel 3. oldu. Bu 3 sporcu da isimlerini kazananlar finaline yazdırdı. Erkekler 3. eleminasyon turunda yarın Bora Kozanoğlu yarışacak.

 29 ülkeden 64 erkek, 22 kadın sporcunun yarıştığı Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası, 24 Ağustos Cumartesi günü koşulacak final yarışları ile sona erecek. Yarışma sonunda ilk 16 ‘ya giren yarışmacılara toplam 55 bin Euro tutarında ödül dağıtılacak.

Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası bir hafta boyunca SportsTV ekranlarından ve www.facebook.com/PegasusHavayollari/app_401226443315264 adresindeki Facebook sayfasından takip edilebilecek. Dünyanın en iyi rüzgar sörfçüleri yarış heyecanını doruklara çıkarırken; Pegasus misafirleri 19-24 Ağustos tarihleri arasında Alaçatı’da yükselen bu heyecanı Facebook sayfasından canlı olarak izleyebilecek.

Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir