Motosiklet Tutkunlaru, Foça’da Yapılacak Festivalde Buluşacak

Foça Belediyesi – Türk Chopper Motosiklet Kulübü ve Foça Belediyesi işbirliği ile düzenlenen ‘‘Uluslararası Motosiklet Festivali CCC Fest 2013’’, 26-29 Eylül 2013 tarihlerinde Foça’da gerçekleştirilecek.

Önceki yıllarda Gümüldür’de düzenlenen festivalin bu yıl düzenlenecek olan beşincisi, Foça Hanedan Tatil Köyü ve yöredeki etkinlik alanlarında gerçekleştirilecek. Festivale katılan motosikletçi sayısının, Yunanistan ve Almanya’dan geleceklerle birlikte 1000’i aşması bekleniyor.

CCC (Custom Cruiser Chopper) Fest 2013’in ana amaçları; geçen yıllarda olduğu gibi motosiklet üzerinde amatörce bir takım geliştirmeler yapan, denenmemişi deneyen motosiklet sevdalılarına, emeklerini sergileme imkânını sunmak, fırsat verildiğinde motor tutkunlarının neler yapabileceğini göstermek, projelerinin ilgili muhataplar tarafından fark edilmesini sağlamak ve motosiklet festivallerine yeni bir bakış açısı getirmek.

Bu amaçlara ulaşmaya çalışırken, sadece chopper’ları değil tüm motosiklet kullanıcılarını bir araya getirerek, tanışmalarını da sağlamayı amaçlayan festivalin programında; motosikletle çevre gezileri, Foça Dalış Kulübü’nün destekleri ile kısa süreli su altı dalışları, Foça Adalarına tekne gezileri, ATV safarileri, hentbol müsabakaları, Türkiye Bilek Güreşi Federasyonu’nun katkılarıyla Bilek Güreşi Şampiyonası, güç, dayanıklılık ve beceriye dayalı oyunlar, havuz ve plaj animasyonları, Foça Kent Merkezi’ne ve Yenifoça’ya turlar, dans ve revü gösterileri ile rock konserleri yer alıyor.

Türkiye’deki motor kulüplerinden 20’sinin, il teşkilatıyla CCC Fest 2013’te yer alacağını belirten Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Deniz Özek, festivale sadece motor kulüplerinin değil, motorlu ya da motorsuz, ama motosiklete gönül vermiş herkesin, ferdi ya da aileleriyle birlikte katılabileceğini belirtti.

Deniz Özek; “Festivale katılmak için motosiklete gönül vermiş olmak yeterli. Bir araya gelerek tanışmayı, sorunlarımızı tartışarak çözüm için çağrı yapmayı ve motosiklet üzerinde geliştirdiğimiz yeni donanımları sergileyerek, birbirimize yeni ufuklar açmayı hedefliyoruz. Motosiklet sporunu sevdirmek, motosikletin çevreci ve trafikte önceliği olan bir araç olduğunu kabul ettirmek, diğer araçların motosikletlilere yaklaşımına dikkat çekmek, yol ve trafik düzenlemelerinin motosiklet kullanımını kolaylaştıracak şekilde yapılmasını sağlayacak tedbirlerin alınmasını sağlamak istiyoruz. Dünyadaki tüm motosiklet kulüpleri ile motosiklet sevdalılarını festivalimize bekliyoruz” dedi.

Katılımcıların kayıtlarının, 26 Eylül 2013 günü Foça merkezine 4 kilometre mesafedeki Mersinaki Koyu’nda yer alan Hanedan Tatil Köyü’nde yapılacağı ve konaklama yerlerinin kayıt sırasında belirleneceği açıklandı.

 

Editör: Çağdaş Can

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir