LPG’li Araçlar Off-Road Kupasında Yarıştı

 Vezirköprü Off-Road Kulübü tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen, Karadeniz Off-Road Yarışları’nda 18’i LPG’li olmak üzere toplam 28 arazi taşıtı mücadele etti.  

Türkiye’de tüketiciler tarafından en çok tercih edilen LPG şirketi Aygaz’ın sponsorluğunu üstlendiği "4. Karadeniz Off-Road Yarışları" 28– 29 Eylül tarihlerinde Samsun'un Vezirköprü ilçesi Kunduz Dağı’nda gerçekleştirildi. Vezirköprü ilçesi Off-Road Kulübü tarafından düzenlenen; Vezirköprü Kaymakamlığı, Belediyesi ve belde belediyeleri tarafından desteklenen yarışın birinciliğini 37'şer puan toplayan Erol Moral ile Ahmet Karaca paylaştı.

Aygaz’ın üç yıldır sponsor olduğu Karadeniz Off-Raod Kupası’na 18’i LPG’li olmak üzere 28 araç katıldı. Motor gücüne göre altı farklı kategoride düzenlenen yarışlarda sporcular 2,5 kilometrelik parkurda zorlu doğa şartlarıyla mücadele etti. Yarışmaya Türkiye'nin her yerinden çok sayıda arazi aracı tutkunu katıldı. 15 kapıdan oluşan parkurda yarışlar iki etap halinde düzenlendi. Yarışmacılar birinci etapta 3 tur attı. Zorlu parkurlardan oluşan ilk etabı sadece 19 araç tamamlayabildi.

Aygaz hakkında

Koç Topluluğu’nun enerji sektöründe faaliyet gösteren ilk şirketi olan Aygaz, Türkiye’nin 10. büyük sanayi kuruluşudur. Kurulduğu 1961 yılından bu yana Türkiye’de LPG (Likit Petrol Gazı) sektöründe liderliğini sürdüren Aygaz; LPG’nin otogaz, tüpgaz ve dökmegaz olarak dağıtımının yanı sıra gaz aletleri üretimi ve satışını da gerçekleştirmektedir. 81 ilde 3.800 tüpgaz bayisi ve otogaz istasyonu ile hizmet veren Aygaz ayrıca, 26 ülkeye gaz aletleri ihracatı yaparak, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika pazarlarında da faaliyet göstermektedir. Aygaz tüpü her gün 100 binden fazla eve ve işyerine girmekte, 1 milyona yakın araç Aygaz’ın otogaz ürünü Aygaz Otogaz+ ile yolculuk yapmaktadır. Aygaz merkez tesisler ve bayiler olmak üzere 15 binden fazla personel ile yarım asırdır Türkiye’nin dört bir köşesinde hizmet vermektedir.

bahar yaslı

 Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir