“Kent dönüşümünden bir delikli kuruş istemiyoruz”

İzmir Büyükşehir Belediyesi – Uzundere Mahallesi’nden bir grup vatandaşı makamında ağırlayan Başkan Aziz Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin uygulayacağı kentsel dönüşüm projesine ilişkin merak ettikleri soruları yanıtladı. Kentin geleceğini düşünerek hareket ettiklerini söyleyen Başkan, “Kent dönüşümünü yaparken İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak bir delikli kuruş istemiyoruz” diye konuştu.


İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen ve 32 hektarlık alanda uygulanacak Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, Başkan Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret etti. Yurtoğlu ve Uzundere mahalle muhtarlarının da katıldığı buluşmada, bölgedeki hak sahipleri, kafalarındaki soru işaretlerini ve çekincelerini Başkan Kocaoğlu ile paylaştı. Bölge sakinlerini tek tek dinleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, daha sonra soruları yanıtladı. Tek amaçlarının kentte sağlıklı ve yaşanabilir alanlar oluşturmak olduğunu belirten Başkan Kocaoğlu, “Ben geleceğin kentini düşünüyorum Bu işi yaparken hiç kimsenin hak kaybına uğramaması için kılı kırk yarıyoruz. Kimileri aflardan yararlanarak, herkes bir şekilde ev sahibi olmuş. Bu evler yokluktan yapılmış. Türkiye’nin gerçeği bu. Şimdi biz bu cenazeyi kaldırmakla yükümlüyüz. Bunu yaparken, İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak kent dönüşümünde bir delikli kuruş istemiyoruz. Hesaplar da buna göre yapılıyor. En büyük güvence de İzmir Büyükşehir Belediyesi’dir” diye konuştu. 

Kimsenin malının zorla alınamayacağını dile getiren Başkan Aziz Kocaoğlu, “Alacağımız kadar vereceğiz. Eğer bir tolerans varsa, bunu nereden sağlayabileceğimize bakacağız” dedi. 

Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir