Karşıyaka’da Otomobil Yarışlarına Büyük İlgi

Karşıyaka Belediyesi – Ege Otomobil Sporları Kulübü’nün Karşıyaka Belediyesi destekleriyle gerçekleştirdiği Ege Kupası’nın üçüncü ayağı “Karşıyaka Tırmanma Yarışı” Karşıyaka Sancaklı Köyü yolunda yapıldı. Opel ve Ege Asal Metal sponsorluğunda gerçekleşen yarışlara otomobil tutkunları büyük ilgi gösterdi.

Sancaklı Köyü’nün virajlı yollarında, 4 ayrı kategoride, üç çıkış üzerinden düzenlenen yarışlarda 23 sporcu en iyi dereceye ulaşmak için kıyasıya yarıştı. Yarışların kent merkezine yakın olması nedeniyle çok sayıda vatandaş da heyecana ortak oldu. Ellerinde fotoğraf makineleri ve kameralarla yol boyunca uygun olan yerlerde kamp kuran otomobil tutkunları dereceye girenleri alkışladı.     

Çekişmeli geçen yarışlar sonunda kategori 1’de Mehmet Canseven, kategori 2’de Egemen Civiçoğlu, kategori 3’te Bahadır Çakarlar ve süper kategoride ise Kamil Karkaş birinci oldu. Ayhan Germirli ikinci çıkıştaki 2.24.400’lük derecesiyle günün en iyi parkur zamanı kupasını kazandı.

Bayanlar klasmanında, Ege Asal Metal sponsorluğunda yarışan Gizem Yılmazoğlu birinci oldu. Bayanlar en iyi parkur zamanı kupasını ise Onur Karakaş aldı. Dizel otomobiller arasında oluşturulan kategoride Cengiz Artam podyuma birinci olarak çıktı.

Karşıyaka Tırmanma Yarışına katılan Mithat Diker aldığı puanlar ile Ege Kupası’ndaki liderliğini puan açarak sürdürdü.  Parkuru çok beğendiğini belirten Mithat Diker “Otomobil yarışına gönül verenler güzel bir yarış alanı kazandı. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz“ dedi.

 

 

Editör: Çağdaş Can

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir