Karşıyaka Opera “Viva İspanya” Diyecek


 

Yenilenen haliyle, yeni sezona iddialı hazırlanan Karşıyaka Opera’da ilk konser 22 Ekim 2013  Salı günü saat 20.30’da gerçekleşecek. Konserde soprano Deniz Yetim, piyanoda Fügen Yiğitgil, viyolonsel’de Zeynep Eren ile klarnette Evrim Güvemli sahne alacak. İspanya’nın şarkılar, danslar ve oyunlarından oluşan müzikli Zarzuela aryaları ve tanınmış bestecilerin eserleri yorumlanacak.

 

Dünya müziklerini Karşıyaka’da sanat severlerle buluşturduklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, “Türkiye genelinde en prestijli ödüllerden biri olan Semiha Berksoy Opera Ödülü bu yıl salonumuza verildi. Yaptığımız hizmetlerin ülke genelinde ses getirdiğini görüyoruz. Sahnemiz üçüncü sezonuna daha iddialı hazırlandı. Müziksever herkesi yine salonları doldurmaya davet ediyoruz“ çağrısında bulundu.

 

Karşıyaka Opera’da 24 Ekim 2013 tarihinde ise alanlarında Türkiye’de en iyilerinden olan Borusan Quartet sahne alacak. Oda müziği konserinde dünyaca ünlü besteci Beethoven’in eserleri seslendirilecek.

 

28 Ekim 2013 gecesi ise Cumhuriyet Bayramına özel Devlet Sanatçısı Şef Gürer Aykal yönetiminde “İzmir Karşıyaka Belediyesi Filarmoni Orkestrası” bir konser verecek. Konserde solist olarak Hande Küdan sahne alacak.

 

Ekim ayının son konseri ise, “Karşıyaka’da Sonbahar” ismiyle gerçekleşecek. 30 Ekim 2013 gecesi viyolonsel Özge İleri Christopoulos ile piyanoda Senem Zeynep Ercan tınılarıyla müzikseverlerin karşısında olacak.

 

Davetiye ve biletler için Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi Tel: 0232-330 64 04

Adres: 6445 sokak No 23- Atakent-Karşıyaka  

 

Haber: Karşıyaka Belediyesi

Editör: Çağdaş Can


Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir