Karşıyaka Festivali’nde Muhteşem Final: Livaneli 80 Bin Kişiyle Birlikte Söyledi

Karşıyaka Belediyesi – Bostanlı Rekreasyon Alanı’nı dolduran İzmirliler adeta dev bir koro gibi unutulmayan şarkıları, sanatçıyla birlikte söyledi. Geceye ise Gezi Parkı protestoları damgasını vurdu. İki gencin açtığı pankart ise, ünlü sanatçının da gözünden kaçmadı. Gençleri, üzerinde Gezi olayları sırasında hayatını kaybedenlerin fotoğraflarının olduğu pankartla birlikte sahneye çağıran Livaneli, 80 bin kişi eşliğinde “Yiğidim Aslanım” şarkısını söyledi.

Konserden saatler öncesinde, alanı dolduran on binlerce hayranının tezahüratlarıyla sahneye çıkan ünlü sanatçı Zülfü Livaneli, Bostanlı Rekreasyon Alanı’nda uzun yıllar unutulmayacak bir konsere imza attı. Yıllar yılı konser alanlarında milyonlarca seveninin karşısına çıkan Livaneli, karşısındaki kalabalığın coşkusu karşısında duygulandığını gizleyemedi. Konser sırasında, sanatçının arkasındaki ekrana sık sık yansıyan Atatürk fotoğraflarına 80 bin kişinin tezahüratlı coşkusunun kendisini çok etkilediğini söyleyen Livaneli, “Ülkemin aydınlık yüzlü insanlarıyla bir aradayım. Türkiye’nin size ihtiyacı var” diyerek duygularını dile getirdi.

Konserde sanatçıya çiçek ve plaket veren Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak ise, “Karşıyakalıların, İzmirlilerin sizi çok özlediğini görüyorum. Bu kalabalık sizi görmek için burada. İyi ki geldiniz, iyi ki bizimle berabersiniz. Sizin de Karşıyaka’yı sevdiğinizi biliyorum. Bizimle birlikte olduğunuz için teşekkür ediyorum“ diyerek ünlü sanatçıyı selamladı.

“Yiğitler” Unutulmadı

Sanatçının unutulmaz şarkılarıyla devam eden konser, Livaneli’nin, alanda açılan bir pankartı fark etmesiyle bambaşka bir atmosfere büründü. Pankartı açan iki genci sahneye çağıran Livaneli,  Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybeden gençlerin fotoğraflarının da olduğu pankartla birlikte “Yiğidim Aslanım” şarkısını söyledi. Alandaki 80 bin kişi de hep bir ağızdan sanatçıya eşlik etti.

Karşıyaka Festivali’ne muhteşem bir final yaşatan konser boyunca, alanı dolduran coşkulu kalabalığın, sloganlarıyla verdiği “Cumhuriyetimize Sahip Çıkıyoruz” mesajına Livaneli’de “Bu ülkenin temelleri çok sağlam atılmış. Dünyanın en önemli dahilerinden biri olan Atatürk’ün temellerini attığı bu Cumhuriyet yıkılmaz” sözleriyle destek verdi.

 

Minik Yelkencilerin Gurur Gecesi

Konser öncesi ise farklı bir güzellik yaşandı. Karşıyaka Festivali kapsamında KSK Yelken Kulüp işbirliğiyle gerçekleştirilen “Karşıyaka Belediye Başkanlık Kupası” yarışlarında dereceye girenlere kupaları verildi. Optimis Genel, Optimis Bayan, Laser 4.7, Laser 4.7 Bayan, Laser Standart ve Leyzer Radyal kategorilerinde ilk üçe girenlere kupalarını veren Başkan Durak, “Sporcularımızı kutluyorum. Onlar başarıları ile Karşıyaka’nın adını Türkiye genelinde, Avrupa’da yazdırıyor. Onlarla gurur duyuyorum“ dedi.

 Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir