Jazz Company, Yeni Sezona 23. Akbank Caz Festivali’nin Enerjisiyle Başlıyor

 Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden birine ev sahipliği yapacak olan Jazz Company’nin ilk konuğu For Ensemble…


Elite World İstanbul Hotel Jazz Company beşinci caz sezonuna, Türkiye'nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali kapsamında 28 Eylül ‘deki “ForEnsemble ve 5 Ekim’deki “Fötr BluesBand” konserleriyle merhaba diyecek.

 

Taksim’de Elite World İstanbul Otel bünyesinde yer alan Jazz Company’nin de iki farklı müzik grubuyla programında yer aldığı Akbank Caz Festivali’nde, caz severler için For Ensemble, blues meraklıları için de Fötr Blues grupları performans sergileyecekler.

ForEnsemble

ForEnsemble 2012 yılında Ebru Dengiz, Esra Kaya, Gizem Altun ve Gökçe Göknel’in caz çalışmaları yapmak için bir araya gelmesiyle oluştu. Birlikte söyledikleri çok sesli şarkılar, düetler ve solo parçalar ile ilgi çekici bir konser performansına sahip olan grup, caz klasiklerinden popüler şarkıların caz yorumlarına ve çağdaş caz örneklerine uzanan renkli bir repertuara sahip.

Ebru Dengiz: Vokal
Esra Kaya: Vokal
Gizem Altun: Vokal
Gökçe Göknel: Vokal

SamadKamali: Piyano

Alper Kılıç : Bas

RiccardoMarenghi :Davul

 


 

 

Fötr BluesBand

2012 yılı başlarında Alper Durmuş ve Ergin Kandemir tarafından kurulmuştur. Üyelerinin emprovize ve uyum ruhu sayesinde kısa zamanda yol alan grup, İstanbul’daki birçok Caz kulübünde ve Blues gecelerinde bugüne kadar 100’ün üzerinde sahnede yer almış, büyük  beğeni toplamıştır. Sahnesinde yerli/yabancı birçok kaliteli müzisyeni ağırlamıştır. Doğal, samimi performansı ve sahnedeki doğaçlama Bluesenstantaneleriyle birçok müzik dinleyicisine Blues’u sevdirmiştir. 1930’lu yılların delta kültüründen, 2000’li yılların jazzy ve funky ögeler içeren modern usulüne kadar; Chicago Blues, Texas Blues ve ElectricBlues gibi kültürleri kapsayan geniş bir ifade tarzı bulunan grup, hayatı boyunca bu keyfi yaşamayı ve yaşatmayı hedeflemektedir.

Vokal/gitar: Alper Durmuş

Gitar: Ergin Kandemir

Bas gitar: Vefa Karatay

Davul: Yetkin Güntürk

Saksafon: Deniz Felder

Trompet: Onurcan Çağatay

Trombon: Seçkin Özmutlu

 

Şehrin merkezi Taksim’de Elite World İstanbul Otel bünyesinde yer alan Jazz Company, beşinci yılında da yine özel isimlerle caz severlerle buluşacak, her Cuma ve Cumartesi aksamı 22:00-01:00 saatleri arasında canlı caz müzik dinletileriyle, caz severlerin ve dünyanın dört bir yanından gelen otel misafirlerinin gözdesi olmaya devam edecek.

 

Yer: JazzCompany – Elite World İstanbul Hotel

Adres: Şehit Muhtar Cad. No: 42 Taksim İstanbul

Tel: 0212 313 83 83 / infoistanbul@eliteworldhotels.com.tr

www.eliteworldhotels.com.tr

Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir