Japonya’da Tüketicilerin En Memnun Olduğu Güvenlik Yazılımı Eset

Serhat Özkütükçü – Dünyanın en büyük antivirüs yazılım kuruluşlarından olan ESET, Japonya’da Kadokawa ASCII General Research Institute’nin yaptığı tüketici memnuniyeti anketinden üçüncü kez art arda birinci oldu. ESET güvenlik çözümleri, Japon tüketiciler üzerinde yapılan araştırmada, tüm rakiplerini geride bırakarak, ücretli ürünler arasında ilk sırada yer aldı.

ESET, teknolojiyi en hızlı adapte eden ülke olarak değerlendirilen Japonya’da yine en çok beğenilen antivirüs yazılım markası oldu. ESET, hem ücretli antivirüs kategorisinde 88.4 puan ile en yakın rakibinden 10 puan, hem de ücretsiz kategorinin ilk sırasında yer alan rakibinin de 10 puan önünde yer aldı. ESET güvenlik çözümleri, aralarında “Yüklü Yazılımın Tepki Hızı“, “Güvenlik Performansı“ ve “Destek“ kategorilerinin de bulunduğu çok sayıda kategoride ücretli AV ürünleri arasında en iyi ürün seçildi.

“ESET, 12‘i kategorinin 11’inde lider oldu“ diyen ESET APAC (Asya-Pasifik Bölgesi)  Pazarlama Direktörü Parvinder Walia, “ESET’in bu ankette AV çözümleri arasında cihazın sistemi üzerinde düşük etkiye, hızlı ve yüksek algılama düzeylerine değer veren kullanıcıların tercih ettiği marka olarak öne çıktı“ açıklamasını yaptı. 

ESET Global Satış ve Pazarlama Yöneticisi Ignacio Sbampato ise Japon kullanıcılara teşekkür ederek, “Teknolojik kalite, hizmet ve internet güvenliği çözümlerinde yüksek standartlara sahip oldukları bilinen ESET’in Japonya’daki müşteri tabanı her geçen yıl büyüyor“ dedi.

Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir