İzzetbegoviç’ten İzmir’e Selam

Konak Belediyesi – Konakbelediyespor Kadın Futbol Takımı’nın UEFA Kadınlar Şampiyonlar ligi ön eleme maçları için Bosna Hersek’te bulunan Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Bosna Cumhurbaşkanlığı Konsey üyesi ve önceki dönem Cumhurbaşkanı Bakir İzzetbegoviç’i ziyaret etti. Aynı zamanda Bosna Hersek’in sembol ismi ve önderi Aliyev İzzetbegoviç’in de oğlu olan Cumhurbaşkanı, Başkan Tartan’ı eski bir dostu gibi karşıladı. İzzetbegoviç, Tartan’a Balkan çoğrafyasına ve Rumeli Kültürüne katkısı nedeniyle taktirlerini iletti.

İzzetbegoviç’le uzun süre sohbet eden Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan,  Bosna Hersek ve Türkiye arasındaki ilişkilerin daha da güçlenmesi için İzmir’in ve Konak Belediyesi’nin her zaman hazır olduğunu söyledi. Kardeş şehir, üniversiteler arası işbirliği ve çeşitli ikili, ticari, kültürel ve sosyal konuların ele alındığı buluşmada Bakir İzzetbegoviç, Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’a Bosna Hersek’e yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti. Elde ettiği başarılardan dolayı Konak Belediyespor Kadın Futbol Takımını alkışladığını belirten İzzetbegoviç, “Başkan Tartan’ı başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum” dedi.

Mostard Köprüsü ve Sarayova Üniversitesi’nin yeniden yapılanması sırasında dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve İzmir milletvekili olarak önemli katkılarda bulunan Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, İzzetbegoviç’e İzmir halkının selam ve sevgilerini iletti. Cumhurbaşkanını İzmir’e davet eden Başkan Tartan şunları söyledi:

“Bundan sonra da biz hem kardeş şehir olarak hem de kültürel anlamda Bosna Hersek’le ilişkilerimizi sürdüreceğiz. Bosna Hersek bizim için çok önemli bu yüzden sahip çıkmalıyız. Ben İzmir halkına Bosna Hersek’i gidip görmelerini; burada tarih ve kültür değerlerini görmenin yanında bir dönemin dram ve hüznünü yaşayarak tarihin izdüşümünü yakından tanımalarını öneriyorum.”

 Editör: Çağdaş Can


Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir