İZMİR KÖRFEZİNDE HAYALET GEMİLER TEHLİKE SAÇIYOR

Kuru yük gemisi olan ve Aliağa  açıklarında demirli duran "Bodyer",isimli Türk  bayraklı 3936 Gros Tonluk gemi ve   2965 grostonluk 95 metre boyundaki Panama Bandıralı Gofer B isimli kuru yük gemisi,gemileri, şiddetli fırtınadan dolayı sürüklendi.

 Bodyer  ve Goffer B adlı gemilerde   üzerinde insan bulunmadan, sürüklenerek  Foça önlerine geldi.

 

Sürüklenen gemilerin mevkileri UZMAR Nemrut Kılavuzluk tarafından takip edilerek T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Ana Arama Kurtarma Merkezine ve Aliağa Liman Başkanlığına bilgi verildi.

Goffer B Foça açıklarında demir tarayarak, yaklaşık 25 deniz mili boyunca sahipsiz bir şekilde sürüklendi. Sahil Güvenlik, Karaburun yönünde sürüklenen ve İzmir Dış Körfezi bir uçtan diğer ucuna doğru kontrolsüz şekilde geçen geminin bir kazaya neden olmaması için önlem alıp, bölgedeki gemileri uyardı.

Gemi Karaburun'un Mordoğan mahallesindeki balıkçı barınağının içine girip karaya oturdu.  Dev gemi hiçbir müdahale olmadan etrafa zarar vermeden balıkçı barınağının ağzından içeriye girdi.

Diğer gemi Bodyer rüzgarın yön değiştirmesi ile önceki gece Foça Fatih mahallesi açıklarında kıyıya yaklaştı çapanın tutması sonucu koyda demirli kaldı.

 Haber / servet vural

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir