İşitme Engelliler İçin 21. Yüzyıl Hizmeti

İzmir Beyazay – Ülkemizde hizmet veren 118-66 numaralı bilinmeyen numaralar servisi, işitme engelli bireyler için bir hizmet geliştirdi. Buna göre işitme engelliler hem bilimeyen numaraları ücretsiz bir şekilde öğrenebilecek, hem de engelsiz bireylerin kullandığı her türlü rehberlik hizmetini ücretsiz olarak kullanabilecekler. Aklınıza gelecek şu sorunun cevabı düşünülmüş: "Pekiyi, işitme engelliler 118 66 ile nasıl iletişimde bulunabilecekler?" Cevap: İşitme engelli bir müşteri iletişime geçmek istediğinde karşısındaki müşteri temsilcisiyle işaret diliyle iletişim kurabilecekler. Eğer söz konusu operatör meşgulse anlık yazışarak yazıyla iletişim kurabilecekler.

Pekiyi bunun için ne yapmaları gerekiyor? 
1. İşitme engelli arkadaşımız, Türkiye Beyazay Derneği veya 118 66 ile ortaklaşa çalışan bir kuruluştan bir kod alacak.

2. İşitme engelli arkadaşımız www.11866.com.tr  adresini ziyaret edip üyelik işlemlerini tamamlayacaklar.

3. Aldıkları kod ile işitme engelliler ilgili web adresimize girdiğinde, kendileri için tasarlanmış sayfa üzerinden 118-66 çağrı merkezine bağlanacak ve işitme engelli alfabesini bilen operatörlerden dilediği sorunun cevabını alabileceklerdir.

4. Operatörün meşgul olması halinde, diğer operatörlerle klavye kullanarak yazışacak ve yine tüm sorularına cevap alacaklardır.’’

Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir