“İş çok ama işten korkmayacağız”

İzmir Büyükşehir Belediyesi – 2014 Mart seçimlerinden sonra “resmen” Büyükşehir sınırlarına dahil edilecek Kiraz, Beydağ, Ödemiş ve Tire ilçelerini ziyaret eden Başkan Aziz Kocaoğlu, “Sorumluluk alanımızın 2 kat büyümesi sorun değil! 2004’te de 5 kat büyümüştü ama biz üstesinden geldik” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yeni Bütünşehir Yasası ile birlikte 2014 Mart sonundan itibaren Büyükşehir sorumluluk sahasına dahil edilecek yeni ilçelere ayrı bir önem veriyor. Henüz resmi bir görevi olmaması rağmen, yasal sürenin başlamasını beklemeden bu ilçelere hizmet talimatı veren Başkan Kocaoğlu, bulduğu her fırsatta da o bölgelere gidip yapılan çalışmaları yerinde izliyor.

Başkan Aziz Kocaoğlu, dün yine yollardaydı. Yoğun programı arasında bulduğu ilk boşlukta Kiraz, Beydağ, Ödemiş ve Tire turuna çıkan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, akşam geç saatlere kadar çalışmalarını sürdürdü.
İlçelerde belediye ziyaretleri yerine doğrudan yapılan işleri görmeye giden Başkan Aziz Kocaoğlu, yöre halkından da bol bol teşekkür ve hayır duası aldı. Kiraz’da en yoğun kullanılan yollardan biri olan Haliller Köyü’ndeki yol yapım çalışmalarını denetleyen Başkan Kocaoğlu, Beydağ ilçesinde Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla yapılan Yeni İlçe Garajı’nı gezdi.

Ödemiş’teki Şirinköy-Sekiköy yol yapım çalışmalarından sonraki durak ise Tire oldu. Büyükşehir ekiplerinin yoğun mesai harcadığı Balımsultan yolunda incelemelerde bulunan Başkan Aziz Kocaoğlu, akşam geç saatlerde İzmir’e döndü. Başkan’a bu temasları sırasında Kiraz Belediye Başkanı İsmet Korkmaz, Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin ve Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek ile İzbeton Genel Müdürü Hüseyin Sezer ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Fazıl Ölçer eşlik etti.

Tire ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, “2004 yılında da sorumluluk sahamız büyümüş, 110 bin hektardan 510 bin hektara çıkmıştı. Yani 5 kat artış oldu. Şimdi ise 650 bin hektar daha geldi. 5 misli artışı hallettiğimize göre 2 misli büyümenin getireceği sorunları daha kolay aşarız. İş çok ama işten korkmayacağız” dedi.

 


Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir