İlk Kez Yapılacak Olan Süt Bayramı Ödemiş’te Gerçekleşecek

Küçük Menderes Bölgesi'nin en önemli üretim ve geçim kaynağı olan sütü İzmir genelinde üretici ve tüketici ile buluşturmak amacıyla T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü himayesinde, Ödemiş Belediyesi’nin desteği ve Üretici Gazetesi, Tarım Artı Organizasyon tarafından 8-9-10 Mayıs 2015 tarihleri arasında, Küçük Menderes Havzası 
Ödemiş Fuar Alanı’nda “SÜT BAYRAMI” gerçekleşecek.

Türkiye'deki süt üretiminin %10'u İzmir'den, bu payın %73'ü ise Küçükmenderes Havzasından gerçekleşmektedir. Bu yıl ki organizasyonun ev sahipliğini ise Ödemiş yapacaktır.

8-9-10 Mayıs 2015 tarihlerinde yapılacak olan Süt Bayramı'nın hazırlık toplantısı 20 Ocak 2015 tarihinde Ödemiş'te gerçekleşti. Toplantıya, İl Tarım Müdürü Ahmet Güldal, Ödemiş, Beydağ, Selçuk Kaymakamları, Ödemiş, Selçuk, Torbalı Belediye Başkanları, Bayındır Başkan Yardımcısı, Ödemiş Ticaret Odası Başkanı, İlçe Tarım Müdürü ve ilgili kurumlar yetkilileri, Üretici Gazetesi ve Tarım Artı Organizasyonun yöneticileri katıldı.

Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem yaptığı konuşmada "Küçükmenderes havzasındaki yedi ilçeyi içine alan ve hayvancılığın İzmir içindeki en üst seviyede yapıldığı bölgemizde ürettiğimizi en iyi şekilde tanıtmak ve satmak amacıyla yapılan etkinliğe ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Küçükmenderes Havzası olarak bizler; Ödemiş, Selçuk, Torbalı, Tire, Bayındır, Kiraz, Beydağ olarak bir bütünüz. Bu havzadaki değerleri öne çıkarmak için birlikte hareket edeceğiz. Bu yıl Ödemiş'te yapılacak olan bu etkinlik, önümüzdeki yıllarda farklı ilçelerimizde gerçekleştirilecek ve böylece havzamızın değerleri en iyi şekilde ortaya çıkacaktır. Bizlere eşlik eden yol arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

İzmir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Güldal ise; "Bu güne kadar süt ile ilgili birçok organizasyon yaptık. Bu organizasyonun şenlik havasında, hem eğitici hem de eğlenceli olması konusunda çalışmalar yapıyoruz. Amacımız sütün merkezinde, il ve ülke bazında kamuoyu oluşturarak, süt üretimini ve tüketimini arttırmak" dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir