Halim Foçalı Otelcilik Ve Turizm Meslek Lisesi, İlçemizi Başarıyla Temsil Etti

Halim Foçalı Otelcilik Ve Turizm Meslek Lisesi, İlçemizi Başarıyla Temsil Etti

12-15 Şubat 2014 tarihlerinde, ‘‘12. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’’ne katılarak ilçemizi başarıyla temsil eden ve yarışmalarda dereceler elde eden Halim Foçalı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri, Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’ı, makamında ziyaret etti.

Halim Foçalı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Müdürü Abdülkadir Akçay, Müdür Yardımcısı Koray Yanar, Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Osman Yaşar ve öğrenciler, Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’a desteklerinden ötürü teşekkür çiçeği verdi.

Belediye Başkanı  Gökhan Demirağ’da, Halim Foçalı Otelcilik Turizm Meslek Lisesi öğrencilerini ve öğretmenlerini, başarıları dolayısıyla tebrik etti.

‘‘12. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’’, Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) ve World Association Of Chefs Societies (WACS) işbirliği ile, İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar Alanı’nda düzenlendi.

Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’nde, 5 ülkeden 400’ü yabancı olmak üzere toplam 2000 yarışmacı aşçı, 52 kategoride yarışarak hünerlerini sergiledi. WACS’ın ülkemizde düzenlediği tek uluslararası yarışmada, 25’i yabancı 100 jüri üyesi görev aldı. 52 kategori içerisinde; lise öğrenci, üniversite öğrenci ve profesyonel şefler kategorileri olmak üzere 3 grupta yarışmalar yapıldı.

Halim Foçalı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nden 5 öğrencimiz, bu yarışmalarda çeşitli kategorilerde yarışarak, başarılar elde etti.

Bunlar;

Pizza kategorisinde; Sera Altıkardeşler – Bronz madalya

Ana yemek kategorisinde; Tuğçe Durak – Merit

Tatlı kategorisinde: G. Elif Tekin – Merit

Yılın iyi meslek lisesi sepet yarışması: Sera Altıkardeşler, Meriç Batuhan Aydın ve Yasemen Başdur – Bronz madalya

Halim Foçalı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Öğrencileri, bireysel girdikleri yarışmaların her bir kategorisinde ortalama 25-40 öğrenci ile yılın en iyi meslek lisesi yarışmasında, 41 okulla yarışarak, yukarıdaki dereceleri aldılar. Yarışmaya giden öğrencilerin isimleri; Meriç Batuhan Aydın, Sera Altıkardeşler, Tuğçe Durak, Elif Tekin, Burak Gülörten, Yasemen Başdur, Cansel Saral ve Büşra Umar.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir