Genç Sosyal Girişimciler İzmir’de Buluşuyor

SEKADER – Yaşayarak Öğrenme Merkezi (YAŞÖM) ve MED-Plug işbirliği ile düzenlenen Genç Sosyal Girişimciler Buluşması İzmir Afacan Gençlik Evi'nde gerçekleşiyor. Etkinliğe Türkiye’nin 7 şehrinden genç sosyal girişimciler katılıyor. Sosyal sorunlara çözüm üretmede yeni ufuklar açan sosyal girişimcilik Türkiye'de de önemli bir ivme kazandı. Yaşayarak Öğrenme Merkezi (YAŞÖM) ve MED-Plug tarafından düzenlenen Genç Sosyal Girişimciler Buluşması ile genç sosyal girişimcilere ortak bir platformda buluşma olanağı yaratılıyor.

16-18 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan ve Türkiye’nin 10 farklı şehrinden genç sosyal girişimcilerin katılacağı etkinliğe, Ashoka Türkiye, Avrupa ve Uluslararası Çalışmalar Merkezi (CIES), Gençtur ve Goethe Enstitüsü gibi ulusal ve uluslararası kuruluşlar destek veriyor.

Konuşmacı olarak Gençtur Yönetim Kurulu üyesi Hülya Denizalp, Ashoka üyesi Prof.Dr. Mustafa Sarı, Fark Yaratanlar Programı Yönetmeni ve Yapımcısı Cihan Yavuz, Goethe Enstitüsü Proje Koordinatörü Tijen Togay, Ashoka Changemakerxchange Programı Koordinatörü Nick Mcgirl gibi isimlerin katılacağı etkinlikte Türkiye’nin fark yaratan genç sosyal girişimcileri bir araya gelecek.

Gençler, bir yandan kendi hikayelerini paylaşırken, bir yandan da karşılaşılan problemlere beraber çözümler üretmek amacıyla sinerji yaratacaklar.

“Sosyal girişimciler için iletişim ve medya”, “nasıl daha iyi bir sosyal girişimci ağı kurulabilir” gibi konuların tartışılacağı etkinliğin sonunda Türkiye’deki genç sosyal girişimciler arasında bağların kuvvetlendirilmesi amaçlanıyor.

YAŞÖM hakkında:

Yasayarak Ögrenme Merkezi (YASÖM) Ocak 2011’de Gençtur’un desteğiyle kurulmuş bir gençlik merkezidir. Vizyonumuz bilgiye ulaşmanın göreceli olarak kolaylaştığı bu çağda yaşayarak öğrenmenin öneminin gençler arasında yaygınlaştırılması ve içselleştirilmesidir. Misyonumuz ise gençlerin birbirilerinden öğrenebildikleri ve yetkinliklerini paylaştıkları bir merkez yaratarak hem kendileri hem de toplum için fark yaratacakları projeler üretmelerine önayak olmaktır.

www.yasom.org

www.facebook.com/yasayarakogrenmemerkezi

 

MED-Plug hakkında:

2012 yılının sonunda Goethe Enstitüsü’nün Kültürel Yenilikçiler Ağı Forum’unda geliştirilen MED-Plug ekibi Ermenistan, Fas, Fransa, İtalya, Portekiz, Libya, Türkiye ve Suriye’den sosyal girişimcilik alanıyla ilgili ve aktif gençlerden oluşmaktadır. Kurulacak olan online ağ ve gerçekleştirilecek etkinlikler yoluyla Akdeniz’in Kuzey’i Güney’indeki genç sosyal girişimcilerin aralarında bağlantıların kurulması amaçlanmakta ve bu yolla bölgedeki pozitif değişime katkı sunulması amaçlanmaktadır.

Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir