Foça’da, Öğretmenler Günü Kutlamaları

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, kutlamaların son bölümünde; emekli öğretmenlerle, Foça Belediyesi Yeni Plaj Tesisleri’nde bir araya geldi. Foça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin konulması için Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene; İlçe Milli Eğitim Müdürü Celal Yıldız, eğitim camiası, öğrenciler, bazı siyasi parti ilçe başkanları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Kutlama etkinlikleri, saat 10.30’da Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi’ndeki başlayan program ile devam etti. Giriş holünde, öğretmen sanatçıların ürettiği resim ve el sanatları sergisinin açılışı yapıldı.

Foça Kaymakamı Niyazi Ulugölge, Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ve ilçe protokolünün hazır bulunduğu salonda; İlçe Milli Eğitim Müdürü Celal Yıldız, konuşmasında öğretmenlik mesleğinin keyifli ve zorlu yönleri ile sorunlarına değindi. Tamamını Reha Midilli İlköğretim Okulu Öğretmenleri’nin hazırladığı programda; iki minik öğrencinin ‘‘Öğretmenim, Kurdele Takma Bana” şiiri büyük alkış aldı.

Mesleğe yeni başlayanlar adına, Esra Yılmaz’ın yaptığı konuşmanın ardından, 13 öğretmen, “Öğretmen Yemini” etti. Emekli öğretmenler; Serap Bozal ve Altan Yücedağ’a “Hizmet Şeref Belgesi” takdim edildi. Mine Ağluç’un hazırladığı “Benim Adım Öğretmen” adlı sunum sahnelendi. Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi’ndeki program öğretmenlerden oluşan koronun söylediği türkülerle sona erdi.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamalarının finali, Foça Belediyesi Yeni Plaj Tesisleri’nde yapıldı. Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Foça’da görev yapmış ve Foça’da yaşayan emekli öğretmenlerle; Foça Belediyesi Yeni Plaj Tesisleri’nde düzenlenen kokteylde bir araya geldi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Celal Yıldız’ın da katıldığı kokteylde, bir konuşma yapan Belediye Başkanı Gökhan Demirağ; ‘‘Öğretmenlik mesleği, insanlar var oldukça, yeryüzünde varlığını sürdürmesi gereken ender mesleklerden biridir. Her yeni insanla, insanlığın bilgi birikimini, kültürel mirasını geleceğe taşımakla yükümlü bir meslektir. Onun için de, öğretmenlik, insanlığın geleceğini şekillendiren biricik ve tek meslektir. Bugün, 2013 yılının, kutsal saydığımız “Öğretmenler Günü”nde de; her zaman olduğu gibi sizlerin yanında olduğumuzu özellikle vurguluyor ve bu özel gününüzü sevgiyle, saygıyla kutluyorum.’’ dedi.

 

Haber: Foça Belediyesi

 

Editör: Çağdaş Can

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir