Foça’da Köpekler 14 Keçiyi Telef etti.

 

Foça’da Köpekler 14 Keçiyi Telef etti.

Foça ilçesinde hayvan barınağına giren başıboş köpek sürüsü keçilere saldırarak 14 keçiyi telef etti.

Mersinaki mevkiindeki Alpaslan Aydıner (51)'e ait keçi barınağına sabah giren başıboş köpek sürüsü içerde bulunan 14 keçiye saldırarak parçaladı, 6 keçide yaralandı.

Alpaslan Aydıner sabah besihaneye gitmesiyle ortaya çıktı .Aydıner, " Keçi ağılına yaklaştığımda köpek sesleri gelmesi üzerine o yöne doğru gittiğimde 4–5 köpeğin kaçtıklarını gördüm. Barınağın içine girdiğimde ise 14 keçi kanlar içerisinde bir kısmı parçalanmış halde yerde yatıyordu. Köpekler tellerin altından içeriye girerek keçilerimi parçalamışlar içerdeki kalan 2 köpek bana da saldırdı. " dedi.

İlçe halkından hayvan yetiştiriciliği yapan , Yadigar Aksu ise "İlçemizde her geçen gün çoğalan başıboş köpekler bugüne kadar birçok kişinin hayvanlarını parçaladılar, geçen gün benimde 4 koyunumu telef ettiler. İlçe merkezi ve mahalle araları başıboş köpeklerle dolu. Çocuklarımız korkudan sokağa çıkamaz hale geldi. Köpeklerin insanlara da saldırmayacağı ne malum köpekler Foça’nın kabusu oldu. Bir köpeğe taş satan hayvan severler üzerimize çullanıyor. Belediyenin başıboş köpeklere acilen bir çözüm bulması gerekiyor" dedi.

Daha öncede köpeklerden kaçan 2 vatandaştan bir köpekler tarafından ısırılmış , diğerinin ise 2 ayağı birden kırılmıştı.

SERVET VURAL FOÇA

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir