Foça’da Ekmeleddin İhsanoğlu’na Destek

Foça’da CHP, MHP, DP, BBP İlçe başkanları , Foça Belediye Başkan Gökhan Demirağ, Foça Belediyesi MHP,CHP Belediye meclis üyeleri ve kalabalık vatandaş topluluğunun katıldığı basın açıklaması ile Cumhurbaşkanlığı seçim süreci ile ilgili olarak ortak aday Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek verdiler.

Foça DSP ilçe yöneticileri son dakikada basın açıklamasına katılmaktan vazgeçti. Açıklama Şöyle;

Sevgili Foçalılar ve Basınımızın Çok Değerli Temsilcileri,

Basın açıklamamıza geldiğiniz için teşekkür ederiz. Bizler CHP, MHP, DP, BBP başkanları ve örgütleri olarak karşınızdayız. Cumhurbaşkanlığı seçim süreci ile ilgili olarak toplanmış bulunmaktayız.

Adayımız olan Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nun 10 Ağustos 2014 günü yapılacak Olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde başarılı olacağına inancımız sonsuzdur.

2002 yılından bugüne kadar geçen 12 yıllık süreçte yaşananları biliyorsunuz. Tarımda yaşanan yanlış politikalar yüzünden saman ithal eden ülke durumuna düştük.

Tarım Bakanı Mehti Eker, Fransa’nın hayvancılığını kurtardığı için Şövalye ilan edildi. Eğitim ve Sağlık, artık paralı. Sağlıkta ‘Paran yoksa öl, paran varsa iyi hizmet’ zihniyeti hakim. Parası olan, çocuklarına özel eğitim aldırabiliyor. Dış politikada ‘ sıfır sorundan, sonsuz soruna geldik. Tüm komşularımız ile sorunlar yaşıyoruz. Ortadoğu’da Libya, Suriye, Irak ile düşman olduk. Kuzey Irak’taki kırmızı çizgilerimiz, pembeleşti.

Ekonomiye gelince;

Türkiye’de ilk defa ekonomi büyürken, işsizlik büyüyor. Türkiye’de ilk defa ekonomi büyürken, cari açık verilirken, döviz hızı artıyor.

İthalat 100 milyar doları aştı. Cari açığın üzerinde borçlanma var. Yunan Kilise bankası Türkiye’de banka sahibi oldu. Düşük faizli dış borç, yüksek faizli iç borç ile ödendi. Petrol kanunuyla yabancılara sosyal imtiyaz verildi. İletişim tamamen yabancıların eline geçti. Tarımsal üretimde dış ticaret açığı ortaya çıktı.

Böylesine sorunların olduğu ortamda 10 Ağustos 2014 Pazar günü sandığa Gidiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin belki de en önemli seçimine az bir süre kaldı.

Bu seçim, sadece Cumhurbaşkanı seçeceğimiz bir seçim değil, geleceğimize Karar vereceğimiz, çocuklarımızın yarınlarına karar vereceğimiz bir seçim olacaktır.

Bu seçimde;

Bölücüye, ya da birleştiriciye oy vereceğiz;

Çatışmacı ya da uzlaştırıcıya oy vereceğiz;

Mezhepçi veya mezheplerin eşitliğinden ve birlikte yaşamasından yana olana;

Savaşı savunana veya barıştan yana olana; Laiklik karşıtına ya da laikliği temel değer olarak kabul edene; Atatürk’e karşı olana veya Atatürk’ü temel değer olarak görene; Demokrasiye, temel haklara karşı olana ya da demokrasiden yana olana; Sert, kızgın, kavgacı veya sakin, deneyimli ve uzlaşmacıya; Karanlığa ya da aydınlığa oy vereceğiz. Ekmeleddin İhsanoğlu’na oy vereceğiz.

EKMELEDDiN İHSANOGLU;

Atatürk’ü inkar etmenin Türk tarihini inkar etmek anlamına geleceğini belirten Bir Atatürkçüdür.

Gezi için ‘Bir vatan sevgisidir’ diyerek, özgürlüklerin ve demokrasinin Savunucusu olduğunu belirten bir demokrattır.

Her türlü ayrımcılığın, ötekileştirmenin karşısında dimdik duracağını söyleyen Siyaset üstü bir kişiliktir.

İktidarın ve muhalefetin sadece beraber üzüldüğü sevinebileceği bir Türkiye için çalışacak bir görev insanıdır.

Dünyada olan haksızlıkları, kavgaları, zulümleri bitirmek için hayatı boyunca Var gücüyle çalışmış bir barış elçisidir.

Dünya çapında yaptığı faaliyetlerle birçok devlet başkanı tarafından en üst Seviyede ödüle layık görülmüş bir bilim insanıdır.

10 Ağustos 2014 sadece Cumhurbaşkanımızı seçeceğimiz bir gün değildir. 10 Ağustos 2014 yeni bir gün, yeni bir umut, yeni bir gelecek için başlangıç Olacaktır.

Saygılarımızla

 

Servet vural…foça 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir