Foça Okulları, Cumhuriyet Kupası İçin Yarıştı

 

Foça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Foça Kaymakamlığı tarafından Cumhuriyet’in 90. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen; ‘‘Cumhuriyet Kupası Basketbol ve Voleybol Turnuvası’’ 23 Aralık 2013 Pazartesi günü yapılan final maçları ile sona erdi. Yıldızlarda ve gençlerde, ilk üç sıraya giren okullara kupalar verildi.

Tek devreli lig usulüyle oynanan maçlar sonucunda; Basketbol Genç Erkeklerde Reha Midilli Anadolu Lisesi, Yıldız Erkeklerde Necla Midilli Merkez Ortaokulu ve Voleybol Genç Kızlarda Reha Midilli Anadolu Lisesi ve Yıldız Kızlarda Bağarası Cemil Midilli Ortaokulu birinci oldular.

İlk üç dereceye giren okullara kupaları; Foça Kaymakamı Niyazi Ulugölge, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Foça İlçe Milli Eğitim Müdürü Celal Yıldız ve Foça Belediye Başkan Yardımcımız Osman Yurtseven tarafından verildi.

Foça Kaymakamı Niyazi Ulugölge, turnuvaya katılan tüm öğrencileri kutladı; turnuvanın başarıyla gerçekleştirilmesine katkı sağlayan beden eğitimi öğretmenlerine ve hakemlere teşekkür etti.

11 Aralık – 23 Aralık 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen müsabakalarına; Basketbol Genç Erkekler kategorisinde: Halim Foçalı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Cemil Midilli Çok Programlı Lisesi ve Reha Midilli Anadolu Lisesi – Yıldız Erkekler kategorisinde: Reha Midili Ortaokulu, Necla Midilli Merkez Ortaokulu, Gerenköy Ortaokulu, Bağarası Cemil Midilli Ortaokulu ve Reha Necla Midilli Ortaokulu; Voleybol’da Genç Kızlar kategorisinde: Halim Foçalı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Cemil Midilli Çok Programlı Lisesi ve Reha Midilli Anadolu Lisesi – Yıldız Kızlar kategorisinde Necla Midilli Merkez Ortaokulu, Yenifoça Reha Midilli Ortaokulu, Reha Necla Midilli Ortaokulu, Reha Midilli Ortaokulu, Bağarası Cemil Midilli Ortaokulu ve Yeni Bağarası Şehit Yarbay Mesut Kuru Ortaokulu takımları katıldılar.

Haber: Foça Belediyesi

Editör: Çağdaş Can

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir