FOÇA KENT KONSEYİ 2013

 

 

Foça kent Konseyi  2013 ocak Ayı Olağan Genel kurul Toplantısı Foça belediye Reha midilli kültür merkezinde yapıldı

Açılış Konuşmasını kent Konseyi başkanı Orhan gürer ve yönetim kurulu Üyeleri ile sivil Toplum örgütleri kuruluşları Ve  halktan da katılım oldu. Gündemi belirleyen bir açıklama yapıldıktan sonra Açılış  konuşmasın dan   Sonra Saygı durusu ve istiklal marsı takip etti

 2012 faaliyet raporunun Okunmasıyla başlanan kent konseyi 2012 faaliyet raporunun 31. maddeden Oluşan rapor okunduktan sonra 2012 yılın da Foça kent konseyinin neler yaptıgı üyeler ve halkın katılımı ile karşılıklı olarak konuşuldu. Yapılan faaliyetlerin içersinde  Foça nın meşhur yoğurtlu  balık tanıtımı,  4 temmuzda Madımak Otelinin Nasıl kundaklandığı  canlandırılması , -.Aliağa Termik santrale hayır mitingi ve bir  Çok faaliyetlerin  yapıldığı  karşılıklı olarak konuşuldu.  Halkın istekleri ve ilçe de eksikliklerin karşılıklı olarak tartışılıp , konuşulan ,  kent konseyi toplantısın da kent konseyi başkanı Orhan gürel Genel Taleplerin Foça belediye başkanlığına yazı eki Olarak başvurular da bulunulacağını açıkladı.

 Yapılan başvurular da genel anlamda cevap alamadıklarını . Büyük şehir belediye başkanlığına da ileteceklerini açıkladı . Gediz havzasından gelen Su ile Bağarası ve kuzey Kocamehmetlerin  alt kesimde bulunan Arazilerin sulanması ile ilgili projelerin en Kısa zamanda hayata geçilmesi ,Toplantıda Gediz nehrinin    kontrol Altına alınması , Kütahyadan  başlayıp  Menemen Gediz azgına  kadar gelen temiz suyun çevredeki fabrikaların kirletmesi sonucu bu suyun sulama haline gelebilmesi için çalışmaların başlatılması kararı alındı.

Trafik Tabelaların Gereksiz yerlerde olması . Foça'da yıkılan deniz Kıyısındaki iskelelerin Tamir edilmesi ,Gencerlide  yapılan iskelelerin   ve Kozbeyli Koyunun yolunun bir an önce Yapılması kararı alındı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir