Foça Kaymakamlık görevini vekaleten yürütmek üzere atanan Abbas Yeşilkuş , görevine başladı.

 

Foça Kaymakamlık görevini vekaleten yürütmek üzere atanan Abbas Yeşilkuş , görevine başladı.Samsun İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine atanan Kaymakam Adem Arslan'ın görevinden ayrılması nedeniyle, Aliağa Kaymakamı İbrahim Keklik vekalet ettiği Foça Kaymakamlığı`na Abbas Yeşilkuş Vekaleten atandı.

Yurt dışındaki yabancı dil eğitimini tamamladıktan sonra Foça Kaymakam Vekilliği görevine atanan Yeşilkuş, vazifesine ilçede görev yapan daire amirlerin brifing alarak başladı.
Yeşilkuş: "I will do my best"
Foça'da görev yapmanın kendisi adına büyük bir onur ve mutluluk vesilesi olduğunu ifade eden Yeşilkuş, “Foça dünyada eşi, benzerine ender rastlanan güzel ve şirin bir kent. Daha da güzel olması adına çalışıp üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğiz. İngilizcede sık sık tekrar edilen 'i will do my best' diye bir söz vardır. Bu noktada bende elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım" dedi.
İlçede başlanmış projeleri kaldığı yerden devam ettireceğini belirten Yeşilkuş, "Öncelikli görevimiz hali hazırda devam eden yada yarım kalmış projeleri tamamlamak olacaktır. Nihayetinde Foça'ya hizmet vermek için geldim.Bu anlamda ilçemizde yeni projelere,güzel hizmetlere imza atmak için gayret edeceğim." diyerek, mevcut sorunları da imkanlar ölçüsünde çözme gayretinde olacağını söyledi.
ABBAS YEŞİLKUŞ KİMDİR?
1981 Adana doğumlu, evli ve bir buçuk yaşında bir kız çocuğu babası olan Foça Kaymakam Vekili Abbas Yeşilkuş, Manisa Celal Bayar Üniversitesi İİBF Maliye Bölümü Mezunu.Maliye Bakanlığı’nda Gelir Uzmanı Yardımcısı ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nde Denetmen Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 2010 yılında sınavları kazanarak kaymakam adayı olan Yeşilkuş, daha öncede Afyon Dazkırı’da Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. İyi derecede İngilizce bilen Yeşilkuş, Amerika Birleşik Devletleri’nde lisan kursundan dönüşte Foça Kaymakam Vekili olarak görevlendirildi.
SERVET VURAL FOÇA

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir