FOÇA Gerenköy de dernek açılışı

 

 

 

İzmir bakırçay havzası balkan Rumeli göçmenleri kültürünü yaşatma ve dayanışma derneği açılışını İzmir büyük şehir belediye başkanı aziz kocaoglu gerçekleştirdi.

 

 

 

 

 

 İzmir büyükşehir belediye başkanı aziz kocaoglu , chp İzmir millet vekili alaattin yüksel, Foça belediye başkanı Gökhan demirag, gerenköy dernek başkanı Gürol Türkmentepe, eski millet vekili hakkı ülkü, bozca ada belediye başkanı Mustafa mutaf, bakırçay bölgesin deki 7 göçmen derneğinin başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, muhtarlar, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, ve gerenköylü vatandaşlar katıldılar.

 

 

 

 Açılış öncesin de , Foça belediyesi geren köy sosyal tesisinde bir kahvaltı düzenlen di.

 

 büyük şehir belediye başkanı aziz kocaoglu vatandaşları hem dernekler özelin de hem de belediye hizmetleri konuların da kendisine yöneltilen istek ve önerileri cevapladı.

 

Ova yollarının tamiratların a devam edileceğini yakın bir gelecekte gerenköye bir çok amaçlı salonun yapılacağını ve , bagrası köyün dede mısır kurutma tesisinin inşa edileceği müjdesini verdi . 10 yaşın da olan mısra yen ismin deki küçük kız çocuğu  istiklal marşımızın tamamını ezbere söylemesi salonda bulunanlara çok duygulu anlar yaşattı …

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir