Foça da siyaset kızışmaya devam etmekte

Foça da siyaset kızışmaya devam etmekte.

Siyasi Olarak Çok güç kararlar verilen Küçük ilçede Seçimlere son 6 Ay Kala Çok heyecanlı geçecek gibi görünüyor.

Siyasetten ve  Başkan Aday adaylığın dan emekli olmasını SGK dan Bekleyen serdar mersin bu donem nereden aday adayı olabilmesi için yer aradığı duyumlar İçersinde .

AKP nin . MHP nin. Yerel seçimlere Son 6 Ay Kala aday çıkartacağı bilinmekte. bu donem yerel seçenlerde MHP nin ilçede yerel seçimlere iddialı gireceği  genel Olarak yapılan açıklamalardan anlaşılıyor.

 İki dönemdir CHP nin mevcut Belediye başkanı Gokhan demirag .CHP ilçe başkanı Osman mert arasında kıyasıya çekişme de devam etmekte .siyaset kulislerinde konuşulanlara bakılırsa şu an Gökhan demirag ın  atama kararı ile gelmesi daha güçlü görünmekte . Osman mert ise üyeler bazında sandık Konularak başkan Aday adayının belirlenmesini istiyor. Fakat Söyle bir bakılırsa CHP nin Foça da oy potansiyelini bu kadar yükselten mevcut Foça Belediye başkanı Gökhan demirag ın böyle bir sandığa , CHP genel merkezinin sürükleyeceği tahminler dışında.

Foça belediye başkanı Gökhan demirag ın 3 .dönem belediye başkanı aday adayıyım açıklaması  duyumlar içersin dedir. siyasetin gizli ve saklı kalınarak, kızılmasını göz önünde bulundurularak ta olsa şimdiden şunu söyleyebiliriz.  Yüksek oy potansiyeli olan CHP nin aday adaylığı atama  ile görülüyor .dümen suyuna takılan partilerin bu dönem kendi oy gücüne ve tanınmış bir aday arayışları ile bir ekip kurma çalışmaları da duyulmakta.

 

  Kendilerine aynı partinin bölünmesin den korkan aday adayları siyasi büyüklerini dinleyip hareket ederse Foça da siyasi partilerin dümen sularının nereye takılacaklarını da gözlemlemekteyim. Belediye başkanı seçimlerinin hele hele Foça gibi bir ilçede zor ve bir amaç ugruna olması dost ve arkadaşlıkların da etkisi olduğu, küskünlüklerin yaşandığı bir ilçe olarak ta bilmekteyiz .  genel olarak CHP yıllardır kişisel bakışın bakışların dan dolayı sıkıntılar çekmekte  öldüğünü da görülmektedir.

 

    Yerel seçimlere 14 ay daha var, zaman neler getirir izleyecegiz . siyasi yazılarımıza ve haberlerimize halkımızı bilgilendirmek ve haklarının arkasın da durmak görevimize   devam edeceğiz.

 

GAZETECİ – YAZAR

Şükrü ercamat

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir