Foça Belediye Sineması, Yeni Sezon Gösterimlerine Başlıyor

Foça Belediye Sineması, 22 Kasım 2013 Cuma günü, “86. Oscar Akademi Ödülleri” için En İyi Yabancı Film Dalı’nda ülkemizi temsil etmek üzere seçilen; ‘‘Kelebeğin Rüyası(yeni)’’ isimli filmle yeni sezon gösterimlerine başlayacak.

“Kelebeğin Rüyası” isimli film için, Amerika’da, tanıtım çalışmaları sürdürülüyor. Film, Amerika’da farklı etkinlikler ve özel gösterimlerle devam eden yolculuğunun yanı sıra; Oscar için hazırlanan yeni versiyonu ile Türkiye’de yeniden gösteriliyor.

 

Film Seansları:

22.11.2013 Cuma – 19.00

23.11.2013 Cumartesi – 20.00

24.11.2013 Pazar – 15.00 / 19.00

25.11.2013 Pazartesi – 19.00

 

Bilgi İçin: Foça Belediye Sineması–Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi–Tel: 8125997

 

‘‘KELEBEĞİN RÜYASI’’

Yapımı: 2013 – Türkiye

Tür: Biyografi – Dram

Süre: 138 dakika

Yönetmen: Yılmaz Erdoğan

Oyuncular: Kıvanç Tatlıtuğ, Yılmaz Erdoğan, Belçim Erdoğan, Mert Fırat, Ahmet Mümtaz Taylan

Senaryo: Yılmaz Erdoğan

Yapımcı: Necati Akpınar, BKM

 

Filmin Konusu:

Zonguldak'ta yaşayan, iki genç şair Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu, yeni yeni modernleşen bu madenci kentinde memuriyet hayatlarını sürdürürken; bir yandan da sanatla, edebiyatla ve en çok da şiirle iç içe yaşamaktadırlar. Ayakları üzerine yeni kalkan genç Cumhuriyet, bir yandan modernleşme çabasındayken, aynı yıllarda Avrupa'da da çetin bir savaş yaşanmaktadır. Belediye Başkanı'nın kızı Suzan'ın Zonguldak'a geri gelmesiyle, Rüştü ve Muzaffer'in şiire olan inancı daha da artar. Henüz lise öğrencisi olan Suzan, çevrenin istememesine rağmen iki gençle yakın arkadaş olur. Fakat 1940'lı yılların vebası olan verem, iki genç insanın da sağlığını git gide tehdit etmektedir. Rüştü ve Muzaffer'in hem kendi gelecekleri, hem de dünyanın gidişatı hayra alamet değildir…

Yönetmenliğini ve senaristliğini Yılmaz Erdoğan'ın üstlendiği filmin yapımcılığı yine BKM'ye ait. Çekimler Zonguldak ve İstanbul'da gerçekleştirilen yapım, aynı zamanda Zonguldaklı madencilerin de öyküsüne değiniyor. Oyuncu kadrosunda Yılmaz Erdoğan'ın yanı sıra; Mert Fırat, Kıvanç Tatlıtuğ, Belçim Bilgin, Taner Birsel, Ahmet Mümtaz Taylan gibi genç-usta pek çok isim de yer alıyor.

 

Haber: Foça Belediyesi

Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir