Fenerbahçe, Aliağa’da Kazandı: 65-81

Fenerbahçe Ülker, Aliağa PETKİM karşısında kazanarak ligdeki 4. Galibiyetini aldı. Hakan Demir’in takımdan ayrılmasının ardından Aliağa PETKİM,  maça Sinan Aksoylar ve Hamdi Gürgen yönetiminde çıktı.

Karşılaşmanın ilk 3 dakikası 3-0 Aliağa Petkim üstünlüğüyle geçilirken, 1.periyot 15-15 tamamlandı. . İkinci periyottan itibaren Bogdanovic, Bjelica gibi yıldızlarıyla oyunda baskısını arttıran Fenerbahçe, ilk yarıyı 20-41 önde tamamladı.

Aliağa Petkim Üçüncü periyotta Randle’ın etkili oyunuyla farkı azaltmaya çalıştı. Son çeyrekte Aliağa, Marshall’ın çabalarıyla farkı 7 sayıya kadar düşürse de Fenerbahçe maçı kazanmayı bildi: 65-81.

 

 

Aliağa Petkim Antrenörü Sinan Aksoylar: Elimizden Geleni Yaptık

Hakan Demir’in ayrılmasıyla Fenerbahçe maçında takımının başında çıkan Aliağa PETKİM’in Asistan Antrenörü Sinan Aksoylar “Avrupa’nın en formda takımına karşı elimizden geleni yapmaya çalıştık. Bizim için maçı kanamasak bile önemli olan savaşabilmekti” dedi.

Aksoylar, “Hakan Demir’in ayrılması ile bu hafta beraber çalışmak durumundaydık. Tüm hafta elimizden geleni yapmaya çalıştık. İzleyenler zevk almıştır. Önümüzdeki maçlara da bakacağız. Hakan hocanın ayrılmasından sonra bize destek olan yönetimimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Aliağa Petkim Oyuncusu Bora Hun Paçun: Zor Bir Maçtı

Başantrenör Hakan Demir’in ayrılmasının ardından zor bir maça çıktıklarını kaydeden Bora Hun Paçun ise, “Herkes bizden bir düşüş bekliyordu ama ben bu düşüşü yaşadığımızı düşünmüyorum. Sinan hoca ile her türlü iyi şekilde çalıştık bu hafta. Bu maça en iyi şekilde hazırlandık. İyi de oynadık. Sadece kötü geçen 2. Periyot var. Orada biraz bocaladık. Maçın sonunda maçı getirdik, ama kendi hatalarımız yüzünden kaybettik. Yaptığımız top kayıpları bizi mağlubiyete götürdü. Biz iyi bir takımız, potansiyelli takımız. İyi rakiplerle oynuyoruz, kendi gücümüzü görüyoruz. Bu şekilde devam edersek çok daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum” 

 

Fenerbahçe Oyuncusu Ömer Onan: Maça Ciddi Hazırlandık

Geçen hafta Galatasaray’ı yenen Aliağa PETKİM’i önemsediklerini kaydeden Fenerbahçe Ülker takımı oyuncusu Ömer Onan, “Aliağa Petkim, Geçen hafta Galatasaray galibiyetiyle önemli bir iş yaptı. Onun için buraya çok ciddi şekilde konsantre olarak geldik. CSKA maçının yorgunluğu vardı biraz ama ilk yarı istediğimiz gibi farkı açtık. Ama ikinci üçüncü periyot özellikle çok daha ciddi, daha iyi oynayabilirdik. Ama sonuç itibariyle  iyi bir maç yaptık skoru koruyarak iyi bir galibiyet aldık. Ben Aliağa seyircisine de, takımına da bundan sonra başarılar diliyorum.” dedi.

 

Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic: 3. Çeyrek Faciaydı

“Biz Aliağa’ya çok ciddi bir şekilde rakip olarak saygı duyuyoruz ve ciddi de konsantre olmamız gerekiyordu. Çünkü geçen hafta Galatasaray’a karşı nasıl oynadıklarını biliyoruz” diye konuşan Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Obradovic, “anahtar oyuncularımız çok önemli oyuncularımız bizim için. Yine iyi bir performans gösterip maçı kazanmada önemli sorumluluklar aldılar. İkinci çeyrek çok iyi bir çeyrek oynadık fakat dürüst olmak gerekirse üçüncü çeyrek bir faciaydı bizim için. Yine de gerekli enerjiyi bularak maçı kazanacak sonuca getirebildik. Bütün oyuncuları, oyuncularımı tebrik ediyorum.” dedi.

 

Haber: Aliağa Belediyesi

Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir