Continental’e 8. İzmir Autoshow’da Büyük İlgi

Continental’in İzmir yetkili satıcısı Batı Lastik’in standında; hem spor otomobiller hem de sportif sürüş karakteristiklerine sahip SUV’lar için geliştirilen ContiSportContact 5, küçük aile araçlarından orta ve lüks segmente kadar geniş yelpazede ürün çeşitliliği sunan ContiPremiumContact 5 ve 18 inç’ten başlayan ebatlarıyla ön ve arka aksların gerektirdiği şartları sağlamak için farklılaştırılan ContiSportContact 5 P tanıtıldı. Ayrıca ziyaretçiler alanda uzmanlardan Continental’in diğer yenilikçi ürünleri ve çözümleriyle ilgili bilgi aldı.

 

Continental Hakkında

Continental, 2012 yılında 32.7 milyar Euro'luk bir ciro ile dünyanın önde gelen otomotiv tedarikçilerindendir. Fren sistemleri, motor ve şasi sistemleri ve elemanları, aletle donatım, infotainment (bilgilendirmeli eğlence) çözümleri, araç elektroniği, lastik ve teknik elastomer ürünleri sunucusu olarak Continental; daha fazla sürüş emniyeti sağlamaya ve küresel iklimi korumaya önemli katkılarda bulunmaktadır. Bunun ötesinde, Continental otomotiv iletişiminde yetkin bir iş ortağıdır. Continental 46 ülkede yaklaşık 175.000 çalışanıyla faaliyet göstermektedir.

42.000’den fazla çalışanıyla dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden Continental’in lastik bölümünün satışları, 2012’de 9.7 milyar Euro‘ya ulaşmıştır. Dünya çapında 22 üretim ve ürün geliştirme noktasına sahip olan Continental Lastik Bölümü, geniş çaplı üretim ve Ar-Ge yatırımları ile uygun fiyatlı ve çevreye duyarlı ürünlerin oluşturulmasına büyük katkı sağlamaktadır. Continental Ticari Araç Lastiği bölümü dünya çapında en büyük kamyon, otobüs ve özel nitelikli ticari lastik üreticilerinden biridir.

Continental’in Lastik bölümü Almanya Kupası (German DFB Cup), Brezilya’da düzenlenecek olan 2014 FIFA Dünya Kupası ve Fransa’da düzenlenecek olan UEFA EURO 2016’nın resmi sponsorudur.

 

Haber: Anıl Tümöz

Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir