“Can Dostum Şenliği” Renkli Görüntülerle Sona Erdi

 

 

Karşıyaka’nın en karizmatik kedi ve köpeklerinin seçildiği yarışmaların yanı sıra, Türk Pop Müziği’nin unutulmaz isimleri Atilla Atasoy, Yeşim ve Bilge Bengü konseri de şenliğe renk kattı.

 

Şenlik kapsamında düzenlenen yarışmalarda en cazibeli ve en yakışıklı kediler ile en karizmatik ve en cazibeli köpekleri belli oldu.  Müzik ve dans gösterilerinin yanında, en çok ilgiyi çocukların ebeveynleri ile birlikte katıldığı pet şişelerinden hayvan figürleri yapma yarışması gördü. Çocuklara hem hayvan sevgisi hem de doğayı koruma gerektiği de anlatılan etkinlik kapsamında dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi.

 

Yarışmalara Büyük İlgi

Can Dostum Şenliği’nin her yıl artan ilgisi yine yarışmalara oldu. En Cazibeli Kedi yarışmasına 15 kişi katıldı. Yarışma sonunda Onur Çakıroğlu’nun Köpük adlı kedisi birinci oldu. 18 kedinin katıldığı En Yakışıklı Kedi yarışmasında ise Güven Kuru’nun Bonban adlı kedisi birinci oldu.

 

En Karizmatik Köpek yarışmasına 23 köpek katıldı. Yarışma sonunda Ayşenur Tarakçı’nın Artur adlı köpeği birinci oldu. 19 köpeğin yarıştığı En Cazibeli yarışmasında ise Onur Sipahi’nin Hera’sı birinci oldu. Yarışmalarda dereceye girenlere belge ve mamalar verildi. Dereceye girenlerin büyük çoğunluğu mamaları hayvan barınaklarına bağışladı.

 

Konserde Geçmişe Yolculuk

“Can Dostum Şenliği” kapsamında düzenlenen konsere ise, 1970’ler damgasını vurdu. Atilla Atasoy, Yeşim ve Cici Kızlar’ın solistlerinden Bilgen Bengü müzikle adeta geçmişe yolculuk yaşattı. Bilgen Bengü ve Yeşim ikili olarak çıktıkları sahnede hem kendi şarkılarını, hem de klasikleşen şarkıları seslendirdi. Atilla Atasoy ise farklı sesi ve hiç eksilmeyen müziğe olan tutkusunu sevenleriyle paylaşma imkanı buldu. Karşıyaka’da olmaktan büyük zevk aldıklarını belirten sanatçılar gösterdikleri performans ile büyük beğeni topladı.

 

Pazar Günü Şenliği

Şenlikte Pazar günü çocuklara yönelik etkinlikler hakim oldu. Çocuklara hem doğa sevgisi hem de hayvan sevgisi kazandırmaya yönelik pet şişelerden hayvan heykelleri yapma yarışı düzenlendi. Anne-babaları ile çimlerin üzerine oturan çocuklar en güzel heykeli yapmaya çalıştı. Yarışmada Berkay Parlak birinci olurken, Arda-Serkan-Barış üçlüsü ikinci, Emir Alp Görlük ise üçüncü oldu. Dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi. Gün boyunca İzmir Engelsiz Sanat Derneği tarafından yarışmalar, gösteriler ve eğlenceler düzenlendi. KATHOT ekipleri halk dansları gösterisi sundu. Quante Dans Akademisi ve İnciraltı Engelli Eğitim Merkezi dans gösterileri sundu. Grup Dübeş ise çocuklara konser verdi.  

 

Haber: Karşıyaka Belediyesi

Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir