Bu Sene 10 Bin Saat Çalışan “Kipa Toplum Elçileri” Durmak Bilmiyor

Fehim Sezer – Son bir yıl içinde yaklaşık 10 bin saat gönüllü çalışarak yaşadıkları topluma hizmet eden Kipa Toplum Elçileri, İzmir üyeleri, Çiğli’de bulunan Şehit Ali Karaoğlan Kız Teknik ve Meslek Lisesi’ni yeni eğitim dönemine hazırladı.

Sosyal sorumluluk alanındaki çalışmaları ile sektöründe öncü rol üstlenen Kipa’nın çalışanlarından oluşan 75 Toplum Elçisi toplum yararına mesai saatleri içinde gerçekleştirdikleri gönüllü çalışmalarını sürdürüyorlar. Kipa’nın toplumsal yatırım hedefleri doğrultusunda çalışan gönüllülerin bir bölümü İzmir Çiğli’de bulunan Şehit Ali Karaoğlan Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin öncelikle sıralarına zımpara yaparak, okulu yeni eğitim yılına hazırladı.

Kipa’nın genel merkezinde çalışan toplum gönüllüleri, 700 öğrencisi bulunan okulun tüm sıralarını zımparalayıp onarımlarını yaparak yeni eğitim-öğretim yılına hazır hale getirmeyi hedefliyor. Okuldaki çalışmalara 26 gönüllü katılıyor ve 2 hafta daha sürmesi öngörülen çalışmalar için toplam 50 saat çalışılması planlanıyor.

 Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir