Başkan Kocaoğlu’ndan Ulaşım Müjdesi

Aliağa ve beldelerinde vatandaşların otobüs isteğine, İzmir Büyükşehir belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’ndan müjdeli haber geldi. Aliağa Belediye başkanı Ömer Turgut Oğuz ile birlikte Aliağa’nın Yeni Şakran ve Helvacı beldelerinde vatandaşlarla buluşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocoağlu, belde sakinlerinin büyük sevgisiyle karşılaştı. Başkan Kocaoğlu vatandaşların Belediye otobüsü isteğine ise sevindiren bir yanıt vererek, “Çalışıyoruz. Dolmuş ve minibüsleri kent kart sistemine entegre ederek, Örnek bir modelle bu konuyu çözeceğiz. Nisan, Mayıs gibi bu konu şekillenecek” dedi. 

 

Başkanların Şakran Ve Helvacı Ziyareti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz ile birlikte Yeni Şakran’da bir kahvehanede vatandaşla buluştu. Belde sakinleriyle koyu bir sohbete giren Başkan Kocaoğlu, gelen soruları da açıklıkla yanıtladı. Yeni Şakran belediye Başkanı Etem Yorulmaz’ı da makamında ziyaret eden Turgut Oğuz ve Aziz Kocaoğlu, daha sonra Helvacı beldesine geçti. Helvacı’da esnaf dükkânlarını ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kahvehanelerde vatandaşlarla bir araya geldi. Belde Sakinleri Aliağa genelinde yapılan hizmetlerden memnun olduklarını belirterek Başkan Oğuz ve Aziz Kocaoğlu’na başarılar diledi.

 

Dolmuşlar Kentkart Sistemine Dahil Edilecek

Yeni Şakran ziyaretinde vatandaşlar Başkan Kocaoğlu’ndan ESHOT otobüsü istedi. Başkan Kocaoğlu, Aliağa’da sık sık gündeme gelen bu konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Ulaşım konusunda Minibüsleri de Kentkart sistemine dahil edeceklerini belirten Başkan Kocaoğlu, “Tek biletle, entegre bir sistemle sorunu çözeceğiz” dedi.

 

Kocaoğlu’ndan Ulaşımda Entegrasyon Müjdesi

“Otobüs ulaşımı konusunu çözeceğiz” diyen Başkan Kocaoğlu, “Otobüs ulaşımı konusunda çalışmalarımızı yapıyoruz. Bildiğiniz gibi bize yeni bağlanan 9 ilçede şu anda hizmet yapma yetkimiz var ama çeşitli ulaşım kooperatifleriyle masaya oturma yetkimiz yok. Biz şu anda bu konuyu mutfakta çalışıyoruz, bitiriyoruz. Kimsenin alışık olmadığı bir sistemi hem kent merkezinde hem diğer yerlerde hayata geçireceğiz. Yani tek biletle, entegre bir sistemle sorunu çözeceğiz. Mayıs-Haziran aylarında bunun çerçevesi ve şekli belirlenir.” dedi.

 

Haber: Aliağa Belediyesi

 

Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir