Başkan Durak’tan Kadınlara Özel “Ücretsiz Mamografi Merkezi”

Karşıyaka Belediyesi – Kadınlara ücretsiz mamografi çekimi yapacak olan  merkezin açılmasıyla kansere karşı erken tanı imkanın sağlanacağını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak “ Sosyal demokrat belediyelerin farkını soranlara işte cevap veriyoruz. Bu merkez yaşanan sıkıntıları önleyecek, kadınlarımıza ücretsiz sağlık hizmeti üretecek. “ dedi.

Karşıyaka’da kadınların sosyal yaşam ve üretime katılmaları için pek çok projeyi hayata geçirdiklerini belirten Başkan Durak “ Sürekli Eğitim Merkezin’de kurslarımıza katılan kadınlarımız el becerilerini geliştirip yeni meslekler öğrenmektedir. Evde üretim projesi ile ev hanımlarının aile bütçesine katkı imkanı sağlıyoruz. KOSGEB işbirliğinde girişimci kadınlara yeni iş imkanları sağlıyoruz. Kadın Danışma Merkezlerimizde yüzlerce kadın aktif olarak hizmet almaktadır. Şiddete maruz kalan kadınlarımıza kadın sığınma evimiz sahip çıkmaktadır. Kadınlarımıza yönelik daha pek çok hizmeti vermekteyiz.“ dedi.

Yeni açılan Halk Sağlığı Evi’nin kanserle mücadelede önemli bir hizmet sağlayacağını belirten Durak “ Dünyada her 8 kadından biri meme kanseri riski taşıyor. Erken tanı konularda yüzde 95 başarı sağlanıyor. Karşıyakalı kadınlarımız hastanelerde sıra beklemeden, özel merkezlerde ücret ödemeden buradan hizmet alabilecek. “ dedi.

Törende konuşan Dedebaşı Mahalle Muhtarı Şuayip Kayataş ile İl Sağlık Müdürlüğü Şube Müdürü Alev Ardıç’ta verilen hizmetin çok önemli olduğunu belirterek Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’a teşekkür etti.  

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir