Başkan Durak’tan Esnafa Birlik Olun Çağrısı

Karşıyaka Belediyesi – Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Karşıyaka Çarşı esnafı ile yaptığı toplantıda birlik olmalarını isteyerek, “Sorunların çözümü için ortak kararlar alın. Biz destek olalım. Çarşının hareketlenmesini istiyoruz, ancak esnaf da bir araya gelmeli” dedi.

Mahallelerde vatandaşlarla “akşam çayı” toplantıları yapan Başkan Durak, çarşı esnafıyla da yeni hizmete giren Çarşı Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. Karşıyaka Çarşısı’nda binden fazla esnaf olmasına rağmen katılımın az olmasını eleştiren Başkan Durak, “Sürekli cezalar yazan belediye olmak istemiyoruz. Esnafımızla birlikte sorunlara çözüm üretmek istiyoruz. Bunun için de, öncelikle onların birlik olması gerekiyor” diye konuştu.

Çarşı’da düzenin sağlanabilmesi için, esnafın da birbirine karşı saygılı olması gerektiğini vurgulayan Başkan Durak, “Komşusuna saygısı olmayan esnaflar çevreye çok zarar veriyor. Denetimlerde kurallara uymayanlara sürekli cezalar kesiyoruz. Para cezalar ile tutumlarını değiştirmeyen esnafa yönelik ruhsat iptalleri uygulayacağız. Çarşıda düzensizliğe göz yumamayız“ dedi.

Belediye Başkan yardımcıları ve müdürlerinin de katıldığı toplantıda sorunları da dinleyen Durak, Çarşı’da hareketliliğin artması için kampanyalar düzenlemek istediklerini kaydetti.

Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir