Başkan Durak’ın “Akşam Çayları” Yeniden Başladı

Karşıyaka Belediyesi – Ramazan ayının başlaması nedeniyle ara verilen toplantıları İnönü ve Cumhuriyet Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşarak başlatan Durak, sorunları dinledi, soruları cevapladı.

 

Mahalle muhtarları, o bölgedeki meclis üyeleri ve belediye bürokratlarının da katıldığı toplantıda, “Sizleri dinlemek için buradayız” diyen Başkan Durak, her iki mahalleyi de kapsayan kentsel yenileme projesi hakkında da vatandaşları bilgilendirdi.

 

Bölgede kent yenileme planlarının Karşıyaka Belediyesi tarafından hazırlanıp Büyükşehir Belediyesi’ne gönderildiğini belirten Başkan Durak, “Proje için gerekli olan jeolojik etüt çalışmaları sürüyor. Yasal işlemler tamamlandıktan sonra bu bölge çarpık yapılaşmadan kurtulacak, daha geniş yollar, daha çok yeşil alan olacak. Biraz daha sabredin, bu arda kaçak inşaat sakın yapmayın“ diye uyardı.

 

Başkan Durak Karşıyaka Belediyesi sorumluluğuna girmeyen birçok talebin de olduğunu belirterek, ilgili kurumlarla görüşerek sorunu çözmeye çalışacaklarını belirtti. Cumhuriyet Mahallesi’nde üstü kapalı hale getirdikleri pazaryerinin zemin katındaki işyerlerinin kiraya çıkarıldığını belirten Başkan Durak, bölgedeki esnafların geç kalmadan talep etmesini istedi. Durak, ayrıca eski taş ocağı içinde suni çim sahası ve çay bahçesi bulunan geniş bir çalışmayı tamamlamak üzere olduklarını da hatırlatarak, yakında bu tesisleri hayata geçireceklerini söyledi.

 

 

Başkan Durak bir ay içerisinde çeşitli mahallelerde 21 ayrı “Akşam çayı” programı hazırladıklarını belirterek, “Mesai sonrası vatandaşlarımızla bir araya gelip sohbet ediyoruz. Sorunları dinleyip bazılarına hemen müdahale ediyoruz. Talep oldukça bu toplantılarımızı sürdüreceğiz.” Dedi 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir