Aliağa Köylerinde Belediyeden Sinema Keyfi

Aliağa Belediyesi –  Aliağa belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aliağa’nın köy ve beldelerinde yaz aylarında vatandaşlara sinema nostaljisi yaşattı. Aliağa Belediyesi, köylerde “yıldızlar altında sinema keyfi” projesi kapsamında film gösterirken, İzmir Büyükşehir Belediyesi de Aliağa kent merkezi ve Helvacı’da “Açıkhava yaz Sinemaları” kapsamında film gösterdi.

Filmlerin gösterildiği akşamlar vatandaşlar sinema nostaljisi yaşarken, özellikle kadınların ve çocukların sinemada büyük mutluluk yaşadığı görüldü. İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaz boyunca 14 ilçede toplam 37 noktada film gösterimi gerçekleştirdi.

 

Aliağa Belediyesi’nden 18 Köy ve 2 Beldede Açıkhava Film Gösterimi

Öte yandan, Aliağa’da sosyal yaşamı canlandırmak isteyen Aliağa Belediyesi de, “Yıldızlar altında sinema keyfi” projesi kapsamında ilçedeki köyleri tek tek dolaşıyor. Belediyenin gezici sinema gösterim ekibi, Türk Sineması’nın en önemli yapımlarından biri olan ‘Hükümet Kadın’ filmini sinemaseverleri buluşturmaya devam ediyor. Uzunhasanlar Köyü’nde başlayan ilk gösterimden sonra Aliağa’nın tüm köylerinde gösterimler sürüyor. Köylerdeki film keyfi, hava koşullarının müsait olduğu sürece devam edecek.

 

“Hükümet Kadın” Hem Güldürdü Hem Düşündürdü

Ünlü oyuncu Sermiyan Midyat’ın yazıp yönettiği, “Güneydoğu’da yaşayan ve görev yapan ilk kadın belediye başkanının hikâyesini beyazperdeye aktaran Hükümet Kadın” filmi, izleyen sinemaseverleri hem güldürdü hem düşündürdü. Filmin başrollerinde Demet Akbağ, Ercan Kesal ve Bülent Çolak’ın oynuyor.

 

Yıldızlar Altında Sinema Gösterimi Sinema Tutkunlarından Tam Not Aldı

2010 yılında kent Merkezinde Cep Sineması hizmeti başlatarak Aliağa’daki sosyal yaşama canlılık getiren Belediye, Muhtarlıklarla işbirliği halinde gerçekleştirdiği bu proje ile gösterimin gerçekleştiği köy sakinlerinden tam not aldı. Yıldızlar altında, keyifli bir akşam geçiren sinemaseverler Aliağa Belediyesi’ne teşekkür etti. Proje kapsamında toplamda, 18 köy ve 2 beldede ücretsiz film gösterimi gerçekleştiriliyor.

 

 Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir