Aliağa Belediyesi’nden Sanata Davet

Aliağa Belediyesi – İzmir’in Aliağa ilçesinde her yıl ortalama bin 500 kişiye hizmet veren Aliağa Belediyesi Konservatuarı, yeni dönem için kapılarını açmaya hazırlanıyor. Konservatuarda, 2013-2014 eğitim dönemi kurs kayıtları başlıyor

7’den 70’e sanat sevdalısının yoğun ilgi gösterdiği Aliağa’nın kültür sanat yuvası Aliağa Belediyesi Konservatuarı’nda yeni eğitim öğretim dönemi için hazırlıklar tamamlandı. Adeta bir okul gibi eğitim veren Belediye Konservatuarında eğitimler Ekim ayı başında başlayacak ve eğitim öğretim dönemine paralel olarak hem hafta içi hem de hafta sonu devam edecek.

 

Yeteneğe Dayalı Çok Sayıda Kurs Açılacak

Aliağa Belediyesi Konservatuarı’nda bu dönem; çocuklar, gençler ve yetişkinler için tiyatro, keman, piyano, bağlama, gitar, klarnet, ney, ud, halk dansları, modern dans kurslarında eğitimler verilecek. Bu eğitimlere başvurular 23 Eylül’de başlayacak ve 4 Ekim’de sona erecek.

Her yıl konserleriyle izleyenlerden tam not alan Konservatuar Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği koroları da çalışmalarına yeni dönemde devam edecek. Konservatuarın geniş kitlelerce beğenilmesinde büyük katkısı olan Türk Halk Müziği ve Türk Sanat müziği korosu kurslarına kayıtlar ise 10 Eylül’de başladı.  

 

Ücretsiz Kurslara Başvurular Zeytinlipark Açıkhava Tiyatrosu’nda Yapılacak 

Eğitimlere kayıt olmak veya kaydını yenilemek isteyen sanatseverler 2 vesikalık fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile Zeytinli Park içinde yer alan Aliağa Belediyesi Konservatuarı’na başvuru yapabilecek. Kurslara Kayıtlar 23 Eylül’de başlayıp 4 Ekim tarihinde sona erecek. Kayıt bilgileri için 616 8977 ve 616 6477 numaralı telefonlardan bilgi alınabilecek.

 

Başkan Oğuz; Kültür Sanatla Buluşturuyoruz

Sanata ilgi duyan herkesi Aliağa Belediye Konservatuarı’na beklediklerini belirten Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz; “Aliağamızda adeta bir okul gibi hizmet veren konservatuarımızla her yıl gurur duyuyoruz. Burada küçükleri, gençleri sanatla buluşturuyor, büyüklere ise sanatla içiçe bir sosyal yaşam ortamı sağlıyoruz. Konservatuarımızda Çocuklarımız, özgüvenlerini kazanıyor, gençlerimiz idealleri yolunda deneyim sahibi oluyor. Gençlerimizin, çocuklarımızın ve tüm vatandaşlarımızın ücretsiz kurslarımızdan yararlanmasını diliyorum” dedi.

 Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir