Aliağa Belediyesi’nden Kadınlara Ücretsiz Eğitim

Aliağa Belediyesi, Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV) işbirliğinde ilçedeki Kadınlara ücretsiz “kadın sağlığı” eğitimi verecek.  Belediye ile TAPV arasında imzalanan protokol kapsamında gerçekleşecek eğitim 13 hafta sürecek.

Eğitim programının tanıtım ve bilgilendirme toplantısı 6 Ocak 2014 Pazartesi günü saat 14.00’de Belediye Meclis salonunda yapılacak.

 

Kadınlar 12 Farklı Konuda Bilgilendirilecek

Aliağa Belediyesi Sosyal Kültürel ve İdari İşler Müdürlüğü ile Aile ve Kadın Danışma Merkezi tarafından verilecek eğitimde Kadın Sağlığı Eğitim Programı (KSEP) uzmanı Hande Tırmık beslenmeden kadın sağlığına, güvenli annelikten bebek ve çocuk davranışlarına kadar 12 farklı konuda kadınları bilgilendirecek.

Eğitim programına 18-49 yaş arası kadınlar katılabilecek. 13 haftalık programın sonunda düzenli katılanlara katılım belgesi ve eğitimlerde anlatılan konuların özetlendiği “Kadın Sağlığı” kitabı verilecek.

 

Kayıt ve Bilgi İçin Telefon: 6161980 (Dahili 208)

Haftada bir gün 90 dakika olmak üzere 13 hafta sürecek olan eğitim programının tanışma ve bilgilendirme toplantısı 6 Ocak 2014 Pazartesi günü saat 14.00’de Belediye Meclis salonunda yapılacak. Eğitim programında 2. Haftadan sonra yeni katılımcı kabul edilmeyecek. Ücretsiz olarak verilecek kadın sağlığı eğitim programına katılmak isteyenlerin 6161980 (dahili 191) numaralı telefondan kayıt yaptırıp, bilgi alabilecek

 

Başkan Turgut Oğuz: Sağlıklı bir toplum için, eğitim çok önemli”

“Sağlıklı toplum, ancak bilinçli kadınlarla mümkün olur” diyen Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, “Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı ile birlikte kadınlara yönelik sağlık eğitimine başlıyoruz. 13 hafta boyunca kadınlarımıza gıda, beslenme, temizlik, annelik, iletişim gibi konularda eğitimler vereceğiz. Eğitimlerde bilgi sahibi olan kadınlar öğrendiklerini aileleri ve çevresiyle paylaşarak daha sağlıklı bir toplumun oluşmasına katkıda bulunacak. Ücretsiz eğitim programına 18-49 yaş arası tüm kadınları bekliyoruz” dedi.

 

Haber: Aliağa Belediyesi

 

Editör: Çağdaş Can


Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir