Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz’dan Otopark Müjdesi

İzmir’in Sanayi ve Ticaret kenti Aliağa, son yıllarda kent merkezinde artan araç sayısı ile birlikte yoğunlaşan trafik ve otopark sorunu yaşıyor. Türkiye’nin en hızlı büyüyen kentlerinden olan Aliağa’da her yıl trafiğe 2 bin yeni araç katılıyor.

Kent trafiğinde 15 bin aracın dolaştığı Aliağa’da, Trafik ve otopark sorunundan şikayet eden vatandaşlara sevindirici haber Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz’dan geldi. Özellikle Belediye ve bankaların bulunduğu İstiklal Caddesi ve kent merkezinde yaşanan araç yoğunluğu ve otopark sorunu İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Aliağa Belediyesi işbirliğinde çözülecek.

 

Başkan Oğuz’dan Kente Otopark Müjdesi

2. dönem için yeniden aday olarak çizmelerini giyen Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz yeni dönemde bu sorunu büyük bir otopark yaparak çözeceği müjdesini verdi. Başkan Oğuz’un Otopark müjdesi, vatandaşları memnun etti.

Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, görev süresi boyunca bir çok çalışmayı hayata geçirerek Aliağa’ya yaşanabilir bir kente dönüştürdüğünü ifade ederek, bu 4,5 yılda sadece otopark sorununu çözemediğini belirtti. Başkan Oğuz, “Bugün Aliağamızın en büyük sorunu bence otopark ihtiyacı. Öyle sıradan bir otoparkla da bu sorunu çözemeyiz. Çok büyük bir binaya ihtiyacımız var ve en az birkaç bin araçlık yere ihtiyacımız var. Bu da büyük bir proje olduğu için alt yapısının çalışmalarını yaptım. Ama tabi bu bütçeye sığdıramadık. Bu projeyi yeni dönemde hayata geçireceğiz” dedi.

 

Temel Sorun Otopark Ve Trafik

Başkan Oğuz, yapılacak otoparkın kentin uzun yıllar ihtiyacını karşılayabilecek büyüklükte olması gerektiğini kaydederek, Aliağa kent Merkezi’ndeki yer sorununa işaret etti. Başkan Oğuz, “4 buçuk yılda Aliağa’nın bence geri kalan en büyük sorunu park sorunu. Park sorununu da muhakkak çözebilmemiz için şehir merkezinde olması lazım. Mevcut Belediye Binasının olduğu yeri ya da Zeytinlipark’ın altını kullanabiliriz bu proje için. Tabii o zaman belediye binasını da başka bir yerde yapmamız gerekecek” dedi.

 

Planlarımızı Büyükşehirler Birlikte Yapacağız

“Aliağa’da temel sorunumuz otopark ve yanında da trafik” diyen Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz “Aliağa Türkiye’deki ilçelerin içinde herhalde en fazla kişi başına araba düşen ilçelerimizden biri olduğu için bu sıkıntıları çekiyoruz. Hakikaten Aliağa’nın çok ciddi bir sorunu. Yeni dönemde Aliağa’ya ihtiyacı karşılayacak bir otoparkı kazandıracağız. Tabi yetki İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin. Gerekiyorsa biz bazı yerleri devredeceğiz. Planlarımızı Büyükşehirle ortak yapacağız.” Dedi.

 

 

Haber: Aliağa Belediyesi

 

Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir