Adnan Saygun’da Büyük Buluşma

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM), 2013 -2014 sezonunu görkemli bir konserle açıyor.


Aralık 2008’den bu yana İzmir’in önemli kültür- sanat organizasyonlarına ev sahipliği yapan AASSM, 9 Ekim Çarşamba günü, saat 20.00’de gerçekleşecek yeni sezon açılış konserinde, dünyaca ünlü Dhafer Youssef Quartet ile Hüsnü Şenlendirici’yi konuk edecek.

Dhafer Youssef (ud), Hüsnü Şenlendirici (klarnet), Aytaç Doğan (kanun), Kristjan Randalu (piyano), Eivind Aarset (gitar), Phill Donkin (bass) ve Chander Sardjoe’nun (davul) yer aldığı “Dance of the Invisible Dervishes – Görünmez Dervişlerin Dansı” müzik projesi, ayrı ülkelerden bir araya gelmiş virtüözleri ağırlıyor. Sınırlar ötesi bir etnik caz performansının sunulacağı konserde, Dhafer Youssef’in etkileyici vokal ve ud tekniğine Hüsnü Şenlendirici’nin klarneti başta olmak üzere sıra dışı sesler eşlik edecek.

Dhafer Youssef, Sufi gelenekleri ve Arap liriklerinden beslenen müziğiyle dünyanın en iyi cazcılarından ve Tunus underground müziğinin temel taşlarından biri olarak kabul ediliyor. Bu özel proje için bir araya gelen kadro, 9 Ekim Çarşamba akşamı Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde aynı sahneyi paylaşarak, sezon açılışını gerçekleştirecek.

 

Haber: İzmir Büyükşehir Belediyesi

Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir