Adeviyye Nöbeti Özgürlüğe Kadar Uzatıldı

Genç Hareket – Mısır’ın Adeviyye Meydanı’nda darbeye karşı nöbet tutan vatandaşların katledilmesinin ardından İstanbul Fatih’teki Saraçhane Parkı’nda Adeviyye nöbetini devralan Türk vatandaşları, 7 gün 7 saat olarak sınırlanan destek eylemlerindeki zaman sınırını kaldırdı.

İnsan ve Medeniyet Hareketi’nin gençlik birimi Genç Hareket’in öncülüğünde başlayan ve tüm yurda yayılan destek eylemlerinin, 14 Ağustos’taki kanlı müdahalenin ardından  her akşam namazından sonra devam etmesi kararlaştırıldı.

Mısır'da yaşanan olaylara dikkat çekmek için önce sosyal medyada, ardından Saraçhane Parkı'nda toplanan onbinler, meydanda tertip edilen organizasyona iştirak ederek darbeye ve yaşananlara tepkilerini dile getiriyorlar.

Saat 20:00’de başlayan bugünkü etkinliklere (21.08.2013) şiirleri ile Dursun Ali Erzincanlı, ezgileri ile Grup Genç ve dualarıyla Ömer Döngeloğlu iştirak edecek.

Yatsı namazı öncesinde meydanda toplanan vatandaşlara birer sayfa Kur'an-ı Kerim dağıtılarak topluca hatim indirilecek. Yatsı namazı sonrası ise Mısır’da hayatını kaybeden ve hayatta olup darbe karşıtı direnişini sürdürenler için toplu dua edilecek.

Kimyasal Kurbanları İçin Gıyabi Cenaze Namazı

Saraçhane Parkı’nda bugün ayrıca Suriye’de kimyasal silahlarla katledilen, aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu kurbanlar için gıyabi cenaze namazı kılınacak.

Gıyabi cenaze namazı ve diğer etkinlikler her zaman olduğu gibi Türkiye ve Mısır başta olmak üzere tüm dünyada canlı yayınlanacak.

 

 

Canlı Yayın Şifreleri:

 

Eut 10A DL:12508,66 Pol: Horizantal  SYMB: 2960 FEC: 7/8

Etkinliği internet ortamında canlı olarak izlemek için:

www.genchareket.org/canliyayin

 

Editör: Çağdaş Can

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir