27 Bin Dar Gelirliye Bayram Müjdesi

Sosyal belediyecilik konusundaki etkin çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, dayanışma ve paylaşma geleneğinin korunması çerçevesinde büyük önem verdiği “bayram destekleri”ne Kurban Bayramı’nda da devam etti.


Bayram öncesinde İzmir’de yaşayan 27 bin 246 “ihtiyaç sahibi” aileye toplam 4 milyon 86 bin 900 liralık “Bayram yardımı” kararı alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, hem yaşanacak olası izdihamları hem de yardım yapılan vatandaşların teşhir edilmesini önlemek amacıyla, bayram paralarını yine ailelerin adlarına açılan banka hesaplarına yatırdı. Yardıma muhtaç aileler, http://www.izmir.bel.tr adresinden “Kurban Bayramı yardımları” bölümüne tıklayıp T.C. kimlik numaralarını girerek yardım sorgulaması yapabilecek.

Büyükşehir Belediyesi tarafından evlerine gönderilen mektubu alan vatandaşlar, kendilerine bildirilen banka şubesine giderek adlarına açtırılan hesaptan 150’er TL’lik bayram yardımlarını çekmeye başladı. Yardıma muhtaç yaşlılar, engelliler, dar gelirliler ile şehit aileleri ve gazilerin yararlanacağı bu yardımlar, bayram öncesinde kent ekonomisine ciddi bir hareketlilik de getirecek.

 

Haber: İzmir Büyükşehir Belediyesi

Editör: Çağdaş Can


Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir